Západoslovenské múzeum v Trnave otvorilo výstavu zameranú na ochranu živočíchov

TRNAVA – Výstavu zameranú na ochranu živočíchov otvorili vo štvrtok (13. 6.) v Západoslovenskom múzeu (ZsM) v Trnave. Vizuálne je určená primárne pre detského diváka, ale informáciami by mala zaujať i dospelé publikum. Informovala o tom autorka výstavy a zoologička múzea Anna Šestáková.

„Hlavným motívom je rozprávkové podfarbenie z toho dôvodu, aby sme si uvedomili, ako je príroda pominuteľná, ale zároveň pekná, rozprávková,“ priblížila. Výstava s názvom „Kde bolo, tam bolo… Skryté poklady Slovenska“ zachytáva napríklad lúčne, lesné, vodné a podzemné biotopy od nížin po vysokohorské prostredie, ako aj parazity, pôdu, trus a mŕtve drevo.

Inšpiráciou pre autorku výstavy sú ľudové rozprávky doplnené o úryvky z detských a fantasy kníh. Výstava je rozdelená na 16 celkov. Posledný celok, doplnený o známy citát propagátora prírodných vied Davida Attenborougha, má za cieľ poukázať na ľahostajnosť ľudí k svojmu okoliu. Informácie o druhoch sprevádzajú fotografie rozmanitých druhov a biotopov. Realizáciu výstavy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o téme: chránené živočíchy, Trnava, Západoslovenské múzeum

Súvisiace články