ZÁSADNÝ ZVRAT! „Tu som ho zakopal“ Vrah ukázal policajtom ilegálny hrob zabijaka mafie

DOLNÝ CHOTÁR – Veľké pátranie po nezvestnom vrahovi pokračuje! Obvinený Ladislav Alföldi zaviedol vyšetrovateľov na miesto, kde podľa vlastných slov zakopal zabijaka mafie Róberta Niguta. Policajti tak znova naštartovali ťažkú techniku a pustili sa do rozsiahlej pátracej akcie. Je veľká šanca, že pozostatky obávaného muža so skleneným okom vykopú v najbližších dňoch. 

 

V utorok sa elitní vyšetrovatelia NAKA opäť vrátili kopať na nelegálne pohrebisko do Dolného Chotára, kde má byť podľa svedeckej výpovede obvineného Ladislava Alföldiho zakopaný jeden z najobávanejších zločincov histórie Slovenka – Róbert Nigut. Muža so skleneným okom do bahnistého terénu za mostom v obci mal „odpratať“ samotný Alföldi, ktorý sa k skutku priznal. Muži zákona s bagrami prehrabávali terén od začiatku decembra minulého roka. Nájsť pozostatky chladnokrvného Niguta sa im však vtedy nepodarilo. S o to väčšou vervou sa do hľadania pustili teraz, keď na miesto činu po prvýkrát zobrali aj samotného Alföldiho, ktorý v sprievode elitných vyšetrovateľov NAKA ukázal, kde si spomína, že by Niguta mohol zakopať. Inkriminovaná oblasť sa nachádza len pár metrov vedľa tej, na ktorej muži zákona kopali pred mesiacom.

KRVAVÉ BESNENIE mafiánskeho gangu! Policajti vykopávajú ďalšie tri obete

„V prípade sú obvinené štyri osoby z trestného činu úkladnej vraždy. Od včera preverujeme informácie od obvinenej osoby, ktoré majú mať súvis s vraždou Roberta Niguta. Vyšetrovanie prípadu naďalej pokračuje,“ potvrdila obnovenie kopania v Dolnom Chotári hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová, bližšie informácie, ani to, či v teréne už niečo objavili prezradiť nechcela.

Podľa informácií reportérov tvnoviny.sk, ktorí boli priamo na mieste činu Alföldiho priviedli v policajnej dodávke a oblečenú mal nepriestrelnú vestu. Portál tvnoviny.sk ďalej uviedli, že jamy sú tentokrát ešte hlbšie ako predtým a kriminalisti ich s bagrami rozryli až do hĺbky 3 metrov. Reportéri zistili aj to, že elitným vyšetrovateľom Alföldi ukazoval miesta činu asi 10 minút. Potom sa v dodávke premiestnili do Čierneho brodu, kde mal policajtom ukázať vražednú zbraň s ktorou Niguta zastrelil.

Vraždil na pokyn Doru

Z úst Alföldiho odznelo na súde, ktorý bol sa 6. decembra kľúčové priznanie, ktoré celú kauzu spustilo. Sám Alföldi patril medzi členov najkrvavejšieho gangu v histórii Slovenska a bol poskok starostu Dolného Chotára Františka Doru. Alföldi, ktorý mal obom Dorovcom robiť akúsi ochranku aj vodiča priznal pred súdom, že vraždil na pokyn syna starostu Františka Doru mladšieho. Dora mladší zas trvá na tom, že si vraždu Niguta neobjednal. Alföldi, ktorý mal obom Dorovcom robiť akúsi ochranku aj vodiča najkrvavejšieho gangu v histórii Slovenska a poskok starostu Dolného Chotára Františka Doru sa priznal aj k vraždám ďalších troch ľudí.

Ladislav Alföldi

Ladislav Alföldi sa k vraždeniu priznal. Zdroj: TASR

Niguta zastrelil cez sedačku

Muž so skleneným okom bol pravou rukou bossa gangu okoličányovcov na východe Slovenska. Zločineckej skupine, ktorej boss Robert Okoličány je stále na úteku pripisujú dokopy päť vrážd. Nigut, inak prezývaný aj Luciano je už deväť rokov v pátraní medzi najhľadanejšími zločincami sveta a je právoplatne odsúdený za niekoľko vrážd na doživotie. Alföldi sa okrem iného na súde priznal aj k tomu, ako sa Niguta zbavil. Malo sa to odohrať v roku 2013, na pozemku Františka Doru mladšieho v Čiernom Brode. Mal podľa svojho svedectva Niguta zastreliť cez zadné sedadlo auta, pretože sa chladnokrvného mafiána jednoducho bál.

Róbert Nigut

Nezvestný Róbert Nigut prezývaný Luciano. Zdroj: minv.sk

Najbrutálnejší gang v histórii

Gang Sátorovcov ktorých členmi majú byť aj starosta so synom operoval v okolí Dunajskej Stredy. Obávaná skupina zabijakov nesie názov po svojom zakladateľovi, bossovi Ľudovítovi Sátorovi. Sátora mali v roku 2010 zavraždiť jeho vlastní podriadení. Dokopy mali členovia skupiny zabiť minimálne 80 ľudí. Medzi nimi figurujú najmä takí, ktorí sú dodnes evidovaní v policajnej databáze ako nezvestní alebo hľadaní pre ekonomickú, či inú trestnú činnosť. Sátorovci sa vraždili aj medzi sebou, na objednávku, likvidovali potenciálnych svedkov a hlavne zabíjali biele kone, v tomto prípade išlo o ľudí, ktorých použili na podvody s DPH. Niektoré zdroje hovoria o tom, že sátorovci zlikvidovali približne dve stovky ľudí, ktorých použili na spomínané podvody.

Ľudovít Sátor

Boss mafie sátorovcov Ľudovít Sátor. Zdroj: nastope.sk

Viac o téme: Dolný Chotár, mafia, nezvestný, Róbert Nigut, sátorovci, smrť, Trnavský kraj, vražda

Súvisiace články