Žena v Jelke zatajila nález peňaženky, hrozí jej väzenie

JELKA – Cyklistka v obci Jelka v okrese Galanta našla na zemi ležať peňaženku. Keďže namiesto odovzdania si hotovosť v nej privlastnila, hrozí jej trest odňatia slobody až na jeden rok. Polícia ju vypátrala podľa kamerových záznamov a osobnej znalosti. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

 

Peňaženka vypadla 66-ročnej dôchodkyni pred miestnymi potravinami. „Mala v nej 1200 eur, svoj aj manželov dôchodok, ktoré krátko predtým vybrala. Následne išla okolo 43-ročná cyklistka. Na zemi zbadala peňaženku, zišla z bicykla a schovala si ju do tašky. Pri zberných surovinách si čupla za kontajner, vybrala celú hotovosť, peňaženku aj s dokladmi nechala tam a odišla. Tú neskôr našli okoloidúci, odovzdali ju pracovníčke zberných surovín, ktorá nález ihneď oznámila,“ opísala prípad hovorkyňa. Policajti páchateľku stotožnili, pod ťarchou dôkazov sa ku skutku nakoniec priznala.

Poverená policajtka obvinila ženu z prečinu zatajenia veci, hotovosť však už stihla minúť. Polícia upozorňuje, že pokiaľ niekto nájde cudziu vec, hoci aj malej hodnoty, nesmie si ju ponechať. „Nález je potrebné nahlásiť, prípadne ho odovzdať na najbližšiu policajnú stanicu. V opačnom prípade hrozí trestné stíhanie a pobyt vo väzení,“ dodala Antalová.

Viac o téme: Jelka, nález, peňaženka, väzenie, žena

Súvisiace články