Agresor z Trnavy ide do väzby. Nepomohlo mu ani to, že mal pri sebe napodobeninu

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

TRNAVA – Ľubomír, ktorý v sobotu večer zbraňou ohrozoval ľudí na Trojičnom námestí v Trnave a mieril aj na policajtov, bude stíhaný vo väzbe. V utorok o tom rozhodol sudca Okresného súdu v Trnave. Dôvodom je obava, že bude pokračovať v trestnej činnosti. Rozhodnutie o väzbe je právoplatné, obvinený sa vzdal práva podať sťažnosť.

 

Obvinenému z útoku na verejného činiteľa a z výtržníctva nepomohlo ani to, že zbraň bola len napodobnenina. K incidentu sa na chodbe súdu vyjadrovať nechcel. V prípade odsúdenia mu hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

Polícia v sobotu po 22:00 prijala oznámenie, že v Bernolákovom parku v Trnave sa nachádza muž so zbraňou. Ten sa v priebehu niekoľkých minút presunul k Trojičnému námestiu. Po príchode policajtov mieril na nich aj na ľudí na námestí. Policajti ho vyzvali, aby odhodil zbraň, čo nespravil. Po opakovaných výzvach použili varovný výstrel do vzduchu a páchateľa spacifikovali. V tej chvíli nikto nevedel, že zbraň v jeho rukách je napodobnenina.

Viac o téme: napodobenina zbrane, odsúdenie, ohrozovanie, Okresný súd, páchateľ, polícia, rozhodnutie, stíhanie vo väzbe, sudca, varovný výstrel, výtržníctvo

Súvisiace články