Krimi Regióny Trnava Galanta

AKTUÁLNE FOTO Tragický KONIEC pátrania po ŠKOLÁKOVI! Martina, ktorého zúfalo hľadali celý mesiac, dnes našli MŔTVEHO

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SEREĎ – Dlhé a intenzívne pátranie po 18-ročnom Martinovi zo Serede má smutný koniec. Chlapca, ktorý odišiel z domu ešte pred mesiacom, dnes našli bez známok života. Jeho telo spozorovali neďaleko rieky Váh.

Martina videl naposledy jeho otec 3. januára okolo 19.00 h. Mladík potom odišiel na neznáme miesto a odvtedy sa nikomu neozval. Doma si nechal všetky osobné veci. Okamžite po tom, čo zúfalá rodina požiadala o pomoc políciu, vyhlásili rozsiahle pátranie.

Do pátracej akcie, ktorá prečesávala okolie Serede, sa zapojili široký tím ľudí, profesionáli aj dobrovoľníci. Pátrali po ňom na suši, zo vzduchu pomocou dronov a vrtuľníka, aj vo vode. Práve pri vode cvičený pes zo špeciálnej kynologickej služby zachytil poslednú stopu. Išlo o chlapcovu bundu pri brehu rieky Váh.

Pátranie v náročných podmienkach však dlho neprinášalo výsledky. Zvrat prišiel až po mesiaci. “Dnes (3.2) krátko po obede bol nájdený Martin K. ktorý bol mesiac nezvestný. Po tejto osobe sme vykonali niekoľko pátracích akcií. Pátrali sme pomocou člna a sonaru, ale aj peši popri brehu rieky Váh,” informoval Záchranný Systém Slovensko.

Zdroj: Polícia SR

Ako dodal, dnes na 10. pátracej akcii peší tím našiel nezvestnú osobu. “Žiaľ, nezvestný muž bol nájdený už neskoro. Na miesto bola privolaná hliadka OO PZ Sereď,” uviedli pátrači.