Regióny Trnava Piešťany Top

ANTIRÚŠKAR z Lidlu: “Som z rodu samson slavien a nepodlieham právu”. Súdiť ho vraj preto nemôžu

Zásah policajtov na antirúškarov v Piešťanoch. Zdroj: FB

PIEŠŤANY – Pred vyšetrovateľom odmietol vypovedať, sám seba označil za živú bytosť, ktorá nepodlieha slovenskému ani medzinárodnému právu a podal trestné oznámenia na policajtov, vyšetrovateľa aj prokurátorku. Takto reagoval jeden z dvojice agresívnych antirúškarov, ktorý sa pred takmer dvomi týždňami pobili v tamojšom obchode Lidl.

 

Po incidente obvinila polícia troch mužov z útoku na verejného činiteľ, dvoch prokuratúra chcela vidieť vo väzbe. Pieštanský súd následne poslal do väzby len jedného z výtržníkov Mateja Tomíka.

Bývalého vojaka z Topoľčian Jaroslava Dobrotku súd ponechal počas vyšetrovania na slobode. O niekoľko dní neskôr Krajský súd v Trnave pustil z väzby aj druhého z výtržníkov Mateja Tomíka. 36-ročného Mateja však krajský súd neskôr prepustil. Denník SME má k dispozícii prvé z rozhodnutí, v ktorom okresný sudca Peter Vrbjar vysvetlil, prečo má byť Matej na slobode.

“Som živá ľudksá bytosť”

Bývalý vojak sudcovi, ktorý rozhodoval o väzbe, okrem iného tvrdil, že nepodlieha právnemu poriadku. Vyhlásil, že patrí do rodu samson slavien a tým pádom nepodlieha slovenskému právnemu poriadku. A nielen tomu.

„Týmto vám oznamujem, že ja XXXXX (Matej T.) z rodu samson slavien som v zmysle Deklarácie ‘Deklaration as a living person from Cestui Que Vie trust’ – ktorú som 4. júla 2021 predložil Medzinárodnému trestnému súdu v Haagu – živá ľudská bytosť, ktorá nepodlieha nielen slovenskému právnemu poriadku, ale ani medzinárodnému obchodnému a trestnému právu,“ cituje denník vyhlásenie bývalého vojaka na súde.

„Vzhľadom na tento môj stav využívam svoje právo a nariaďujem okamžité zrušenie môjho obvinenia,“ dodal.

Sudca na obhajobu nereagoval

Na bizarnú formu obhajoby sudca žiadnym spôsobom nereagoval, namiesto toho konštatoval, že nie je vylúčené, že Matej T. môže naďalej pokračovať v trestnej činnosti a provokovať verejnosť svojím správaním.

„Je možné konštatovať, že obvinený sa zámerne a úmyselne zúčastňuje protiprávneho konania a existuje u neho dôvodná obava, že by v prípade prepustenia zo zadržania mohol v takejto trestnej činnosti pokračovať,“ napísal do odôvodnenia sudca okresného súdu. Matej bol jedným z viacerých antirúškarov, ktorí v piešťanskom Lidli cielene vytvárali chaos a provokovali zamestnancov a následne aj policajtov, s ktorými sa navyše aj pobili.