Regióny Trnava Senica Top

BRUTÁLNA NEHODA Mladý Jakub ZOMREL v taxíku kamaráta KÚSOK od DOMU! Kto bol na vine? Mrazivá VÝPOVEĎ a dojímavé slová FUTBALISTOV

Zdroj: Facebook, FB/Polícia SR - Trnavský kraj

SENICA – Zavolal si taxík, ale domov k rodine sa už nikdy nevráti. Jakub († 29) zomrel po brutálnej nehode na Záhorí. Taxík, ktorý šoféroval jeho 19-ročný kamarát, sa čelne zrazil s protiidúcim autom. Zábery zdemolovaných aut naháňajú hrôzu a slová blízkych tisnú slzy do očí. O tom, čo sa na prehľadnom úseku malo stať, prehovoril kamarát nebohého.

Všetky záchranné zložky vyslali k vážnej nehode na ceste medzi Senicou a obcou Jablonica v nedeľu (26. november) skoro ráno. V prehľadnom úseku sa tam čelne zrazili dve autá, Škoda Octavia a taxík Hyundai i20. Pri nehode utrpeli obaja vodiči a aj spolujazdec z Hyundai vážne zranenia.

O život spolujazdca z taxíka ako prví bojovali okoloidúci. “Zachraňovali sme ho do poslednej chvíle. Tiekli mi obrovské slzy,” povedala so smútkom Wendy. “Žiaľ, 29-ročný zákazník z taxíka svojim zraneniam po prevoze do nemocnice podľahol,” konštatovala polícia.

Z taxíka ostal iba vrak. ZDROJ: FB/Polícia Trnavský kraj

Policajti krátko po nehode nevedeli určiť, čo bolo presnou príčinou nešťastia. “49-ročnému vodičovi Škody, ako aj 19-ročnému taxikárovi, bola za účelom zistenia prítomnosti alkoholu v ich organizme odobratá krv,” priblížila polícia.

Vodič druhého auta taktiež utrpel ťažké zranenia. ZDROJ: FB/Polícia Trnavský kraj

Zhora bude dávať pozor na rodinku

Zrážka o život obrala 29-ročného Jakuba. “Kúsok od domu a už by bol doma,” poznamenala Rebeka. “Zbohom kamarát. Už navždy ostaneš len v našich srdciach a budeš dávať pozor zhora na svoju rodinku, na svoje dve lásky,” dodala kamarátka Hana.

Smútok zasiahol aj jeho športových priateľov z TJ Osuské. “Smutná a zdrvujúca správa nás zasiahla, zomrel náš kamarát a jeden z najvernejších fanúšikov nášho tímu, budeš nám chýbať Jakub. Česť tvojej pamiatke kamarát,” rozlúčili sa s ním na sociálnej sieti.

Zdroj: FB/TJ Osuské

Mladý taxikár viezol kamaráta

Za volantom taxíka sedel 19-ročný vodič, čo na sociálnej sieti vyvolalo mnoho pochybností v súvislosti s jeho skúsenosťami. Na to, že ho komentujúci označovali za vinníka iba na základe veku, skôr než nehodu objasnila polícia, reagoval jeho kamarát a kolega Filip. “Odkiaľ máte informáciu, že zapríčinil autonehodu? Ja viem, čo sa stalo, je to môj kamarát a zároveň kolega. Popravde je mi do plaču, keď som si čítal to, čo ste tu písali. Ten chalan je šikovný a tu autonehodu bude mať pred očami do smrti,” napísal Filip.

Taxikár podľa kamaráta zrážke nedokázal zabrániť. ZDROJ: FB/Polícia SR – Trnavský kraj

Ako pokračoval, mladý taxikár sa tešil, že pôjde na ryby, lebo tam rád chodí, a namiesto toho leží v nemocnici. Podľa jeho informácií taxikár už zrážke nebol schopný zabrániť. “19-ročný chalan mal sekundy na rozmýšľanie, ako sa vyhnúť nehode. Chcel by som vedieť, ako by ste zabránili zrážke, keď vám protiidúce auto prejde do vášho pruhu, svieti vám do očí s diaľkovými a hmlovkami, a rúti sa oproti vám vo veľmi vysokej rýchlosti,” reagoval na komentujúcich. Trápenie je pre taxikára o to väčšie, “zákazník, ktorého viezol, bol jeho kamarát.”

Začali trestné stíhanie

Policajti presné príčiny, ako aj mieru zavinenia vodičov, naďalej vyšetrujú. Na miesto dopravnej nehody bol privolaný aj znalec z odboru cestná doprava. “Vyšetrovanie tragickej nehody si prevzal senický vyšetrovateľ, ktorý začal vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,” dodala polícia.