Trnava Domáce Skalica

Cestu si pomýlili sa pretekárskou dráhou. Domov ho poslali s mastnou pokutou

Cestu si pomýlili sa pretekárskou dráhou. Domov ho poslali s mastnou pokutou. ZDROJ: fb Polícia SR
SKALICA – Skalickí policajti namerali vo štvrtok, krátko po obede auto Audi na hlavnom ťahu za obcou Gbely na Kúty. Policajný radar zachytil vodiča s českým evidenčným číslom pri rýchlosti 166 km/h.

“Meranie vykonali policajti formou objektívnej zodpovednosti, to znamená, že pokuta príde vodičovi v najbližších dňoch poštou,” uvádza polícia a upozorňuje, že druhou najčastejšou príčinou vážnych nehôd je práve neprimeraná rýchlosť jazdy zo strany vodiča.

Okrem tragických následkov sú tu doživotné následky na zdraví spolucestujúcich, chodcoch a cyklistoch, ktorým sa po nehode zmení zásadne kvalita života k horšiemu,” konštatuje polícia. Aj preto zvyšovanie bezpečnosti na cestách nie je prioritou len polície. Nákup nových stacionárnych radarov preto neavizuje len vedenie políci,e ale aj jednotlivé samosprávy. “Očakáva sa, že v priebehu roka pribudnú na vytypovaných miestach nové radary a ak vodič prekročí rýchlosť, pokuta mu formou objektívnej zodpovednosti príde aj od jednotlivých samospráv naprieč celým Slovenskom,” konštatuje polícia.