TRNAVA – V týždni od 23. októbra vzrástol v Trnavskom kraji počet akútnych respiračných ochorení vrátane COVID-19 i počet chrípkových ochorení o rovnakú hodnotu 3,4 percenta. Bolo zaznamenaných 5 345 prípadov a chrípok 742. Najviac chorých bolo v okrese Dunajská Streda. Informoval o tom riaditeľ Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave Tomáš Hauko.
„Chorobnosť pri akútnych respiračných ochoreniach predstavuje 1 920 na 100 000 obyvateľov, pri chrípke podobných ochoreniach 284 na 100 000 obyvateľov,“ uviedol.
Najviac chorých zaznamenali v kategórii detí do päť rokov, pre zvýšený počet ochorení bola zatvorená jedna materská škola v okrese Galanta a jedna v okrese Piešťany. „Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení bol u troch percent prípadov hlásený komplikovaný priebeh, najčastejšie zápalom stredného ucha a prínosových dutín,“ doplnil Hauko.