Regióny Trnava Dunajská Streda

Dve frekventované križovatky v Dunajskej Strede sa majú zmeniť na okružné

Ilustračné foto ZDROJ: archív zoznam.sk

DUNAJSKÁ STREDA – Dve frekventované križovatky na ceste I/63 pri Dunajskej Strede sa majú zmeniť na okružné. Informoval o tom primátor Dunajskej Stredy Zoltán Hájos po výjazdovom rokovaní vlády SR, ktoré sa v stredu konalo v Galante.

Vláda v jednom zo svojich uznesení uložila ministrovi dopravy, aby zabezpečil prostredníctvom Slovenskej správy ciest uzatvorenie zmluvy o spolupráci s mestom Dunajská Streda. Cieľom má byť obstaranie projektovej dokumentácie a výber zhotoviteľa stavby križovatiek na ceste I/63 s cestami III/1394 a III/1418. “Vláda vypočula našu požiadavku na vybudovanie dvoch okružných križovatiek štátnej cesty I/63 s Kračanskou a Povodskou cestou. Ide o úseky, na ktorých už zomreli ľudia a dochádza tu k vážnym dopravným nehodám,” uviedol dunajskostredský primátor.

Mesto nemá klientske centrum

Ako doplnil, vládu na jej výjazdovom rokovaní upozornil aj na to, že okres Dunajská Streda je s viac ako 120-tisíc obyvateľmi posledným regiónom, ktorý na okresnom úrade nemá klientske centrum. “Preto som požiadal, aby sa tento problém riešil,” doplnil Hájos.

Vláda SR sa okrem toho vo svojej analýze sociálno-ekonomickej situácie a vybraných problémov okresov Galanta a Dunajská Streda zaoberala aj zlým stavom mosta v Seredi na ceste I/62, výstavbou novej hasičskej stanice v Trnave, spoluprácou s mestom Trnava pri príprave projektovej dokumentácie k výstavbe južného obchvatu mesta či možnosťou výstavby rýchlostnej cesty R7 formou PPP projektu.