FOTO Hlohovecká poliklinika má nové rehabilitačné centrum. Pozrite sa, čo na vás čaká

HLOHOVEC – Rozšírené a obnovené priestory rehabilitačného centra otvorila v utorok spoločnosť Mestská poliklinika Hlohovec, s. r. o.  Dovedna 90 klientov môže prijať na oddeleniach následnej zdravotníckej starostlivosti so zameraním na rehabilitáciu po náhlej cievnej mozgovej príhode, po operáciách veľkých kĺbov, polymorbídnych pacientov a na paliatívnej starostlivosti.

 

„Slovenské zdravotníctvo potrebuje signifikantnú zmenu v štruktúre a organizácii lôžkovej zdravotnej starostlivosti. Touto zmenou mala byť riadená optimalizácia siete nemocníc. Napriek tomu, že sa ju nepodarilo politicky presadiť, je tak nevyhnutná, že sa deje živelne,“ konštatoval Michal Kaszás, predseda predstavenstva HardWood Investments, ktorá odkúpila od mesta Hlohovec 100-percentný podiel v spoločnosti Mestská poliklinika Hlohovec. Rozhodli sa investovať viac ako jeden milión eur do vybudovania centra novej generácie, práce na rekonštrukcii trvali jeden rok.

Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

„Na prízemí je 34 lôžok zameraných na pacientov s viacerými ochoreniami, na 1. poschodí 24 lôžok modernej doliečovacej starostlivosti a na 2. poschodí 27 lôžok domova ošetrovateľskej starostlivosti,“ informoval riaditeľ spoločnosti Filip Barbarič. Fungovať budú predovšetkým pre spádovú oblasť fakultných nemocníc v Trnave, Nitre a Trenčíne, ale nechcú sa brániť, ako uviedol, pacientom ani z iných regiónov. Podľa jeho slov ich začnú prijímať na základe lekárskych odporučení od júna postupne, zmluvu má zariadenie uzatvorené s poisťovňami Dôvera a Union, Všeobecná zdravotná poisťovňa ani po niekoľkých kolách rokovaní odpoveď zriaďovateľovi zatiaľ nedala.

Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

„Zariadenie je postavené po vzore moderných nemocníc na koncepte 21. storočia s konceptom tzv. plávajúcich lôžok, ktoré sú prispôsobené akútnym potrebám,“ doplnil Kaszás. V ponuke sú aj doplnkové ambulantné služby a agentúra domácej ošetrovateľskej starostlivosti.

Na otvorení zariadenia primátor Hlohovca Miroslav Kollár povedal, že takto má vyzerať spolupráca súkromného kapitálu, samospráv a vlastníkov nehnuteľností, pretože nie každý podnikateľ v zdravotníctve potrebuje vlastné prevádzkové budovy. „Našli sme model, keď mesto má zmysluplne využitú budovu polikliniky, investor vytvoril priestor pre vznik toho typu zdravotníckych služieb, ktorý je nedostatkový a ktorý bude v nasledujúcich obdobiach veľmi potrebný,“ uviedol.

Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

Viac o téme: Hlohovec, investícia, kĺby, lôžka, mestská poliklinika, modernizácia, nemocnica, nová generácia, operácia, paliatívna starostlivosť, priestory, rehabilitačné centrum

Súvisiace články