Regióny Trnava Dunajská Streda Top

FOTO OBROVSKÁ TRAGÉDIA pred Vianocami: Mladučká PAŤKA sa už k rodine NEVRÁTI! Zo slov MAMY trhá srdce, ZOMRELA na ceste za LÁSKOU?

Zdroj: Polícia SR, Facebook

MIEROVO, LEHNICE – Nepriaznivé zimné počasie si na cestách vyžiadalo život ďalšieho dievčaťa. “Bola si pre nás slniečko,smúti matka Patrície (†21), ktorá zomrela pri dopravnej nehode pri obci Lehnice v okrese Dunajská Streda. Len vlani maturovala, celý život mala pred sebou. O život ju obral šmyk, po ktorom čelne narazila do auta, v ktorom sa viezla mladá rodinka.

V osudný deň, v sobotu (2. 12), vodičov trápila silná poľadovica najmä na severe. Nepriaznivé zimné počasie však bolo aj na juhu Slovenska. “Po 17-nástej hodine v okolí poklesla teplota na -1 stupeň Celzia a dážď sa premenil na sneh,” hovorí jeden z miestnych. Cesta medzi obcami Mierovo a Lehnice, kde došlo k dopravnej nehode, bola ako sklo a fúkal silný vietor.

Dopravná nehoda Lehnice
Auto mladej vodičky ostalo úplne zdemolované, zachrániť ju už nedokázali. Zdroj: FB/Polícia SR – Trnavský kraj

Podľa polície mladá vodička v aute Seat Toledo zrejme v miernej zákrute dostala šmyk a prešla do protismeru. Zhodou nešťastných okolností práve tadiaľ v Dacii Duster išla mladá rodinka s ich malým synom. Po čelnej zrážke odhodilo auto s rodinou mimo cesty. Zostalo prevrátené na streche a v ňom zakliesnený 33-ročný muž, jeho 28-ročná manželka a v detskej sedačke ich 5-ročný synček.

Dopravná nehoda Lehnice
Auto mladej rodiny skončilo mimo cesty, prevrátené na streche. Zdroj: FB/Polícia SR – Trnavský kraj

Do pár minút boli na mieste tri záchranky, no mladú vodičku už oživiť nedokázali. “Mladá vodička zo Seatu, žiaľ, svojim zraneniam na mieste podľahla,” konštatovala polícia s tým, že všetkých troch ľudí z druhého auta záchranári previezli do nemocnice. Čo bolo presnou príčinou a okolnosti nehody naďalej vyšetruje polícia.

V adventnú nedeľu horela sviečka za dcéru

Pre rodinu Patrície bola prvá adventná nedeľa mimoriadne smutná. “Namiesto adventnej sviečky zapaľujeme bielu pre teba neba,” so smútkom napísala sesternica Petra. “Paťka bola jedno úžasné a usmievavé dievča,” dodala.

Paťkin úsmev navždy ostane v spomienkach jej mamy Natálie. “Bola si pre nás slniečko aj keď niekedy zamračené, ale na Tvoj posledný úsmev z auta, keď si od nás odchádzala, nikdy nezabudneme,” napísala dojemný odkaz k fotografii sviece, ktorá u nich doma horí pre ich milovanú dcéru. “Veľmi Ťa ľúbime a nech anjelikovia na teba dávajú pozor v nebíčku. Navždy zostaneš v našich srdciach. Veľmi Ťa ľúbim Babuľka moja krásna. Budeš nám chýbať. Zbohom,” lúči sa s dcérou.

Dopravná nehoda Lehnice
Mama Patrície na sociálnej sieti zanechala dojemný odkaz. Zdroj: Facebook

Chýba aj najlepšej priateľke, boli ako sestry, vraví mama

Patrícia nesmierne chýba aj jej najlepšej priateľke, Veronike, ktorá jej ďakuje za každý spoločný moment. “Neviem, či sa dá s týmto niekedy zmieriť, ale ľúbim Ťa veľmi a veľmi mi chýbaš už teraz, navždy ostávaš vedľa mňa aj v srdci zbohom, zlato moje,” napísala Veronika. “Aj ona Ťa ľúbila, ako svoju sestru, a ja ako jej sestru. Ďakujem Ti, že si tu bola pre ňu, ľúbim Ťa,” dodala mama Patrície.

Kam mala Paťka v osudný večer namierené, nie je jasné. Podľa slov jej kamarátky však mohla ísť za svojím priateľom, ktorý býva iba kúsok od miesta nešťastia, uviedol Nový Čas.

Cesta smrti, po šmyku tam zomrela aj mama s dcérou

Miestni o úseku, kde došlo k tragickej havárii, hovoria ako o nebezpečnej ceste. Podľa vodičov je vozovka medzi obcami Lehnice a Štvrtok na Ostrove klzká a problematická aj v daždi. “Táto cesta je hotová nočná mora, jazdím ňou takmer každý deň a je to hrôza, odkedy ju ešte vyvýšili, je to ešte horšie,” vraví Michaela.

Súhlasí s ňou aj Denisa, ktorá tam pred necelými dvoma rokmi bola svedkom mimoriadne tragickej nehody. V januári 2022 tam taktiež dostala šmyk mladá vodička († 27), ktorá viezla svoju rodinu, a čelne sa zrazila s protiidúcim autom. O život prišla aj jej mama († 45). Z posádky auta prežil iba 10-ročný brat, ktorý skončil v nemocnici vo vážnom stave, rovnako ako šofér druhého auta (37).