Regióny Trnava

VIDEO Toto ste ešte NEVIDELI: Sedliacky rozum prevalcoval racionálne myslenie

Zdroj: FB / Polícia - Trnavský kraj

TRNAVA – V jednom aute sa viezli a vrak druhého si naložili na strechu svojho Ford Focusu. Päťčlenná posádka chcela takto doviezť nepojazdné osobné auto do zberných surovín. Polícia ich však na cestnom obchvate Trnavy zastavila, na nebezpečný transport ju upozornili vodiči, ktorí sa zaňho dostali do kolóny. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

 

Na strechu Fordu vrak naložili pomocou pracovného stroja. “Pri kontrole od chlapov v aute policajti zistili, že vrak mali odkúpiť a takto ho chceli previezť. Okrem zle umiestneného nákladu však policajná hliadka riešila nakoniec aj samotný Ford Focus, ktorý bol na jazdu technicky nespôsobilý. Vodičovi na ňom ďalšiu jazdu zakázali a zadržali mu tabuľky s evidenčným číslom aj s osvedčením o evidencii vozidla. Obe vozidlá boli z cesty odstránené odťahovou službou,” uviedla hovorkyňa.

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky predložia spis na správne konanie. “Vodič sa dopustil ďalšieho závažného priestupku v doprave. Pri lustrácii zistili, že podobných priestupkov už má v karte vodiča niekoľko. V správnom konaní mu preto okrem pokuty hrozí aj odobratie vodičského preukazu a zákaz činnosti,” doplnila Linkešová.
Zdroj: FB / Polícia – Trnavský kraj