Regióny Trnava

HRDINSKÝ ČIN POLICAJTOV Mužovi, ktorý chcel spáchať samovraždu, zachránili život jeho obľúbenou piesňou!

Dvaja hrdinovia, ktorí zachránili život. Zdroj: KR PZ TN

SKALICA – Nie len fyzické, ale aj psychické zdravie si musíme strážiť. Počas pandémie prežívajú mnohí z nás ťažké životné obdobie. Izolácia, strata práce, osamelosť, to všetko sú faktory, ktoré vplývajú na naše psychické zdravie. A práve v takýchto prípadoch je potrebné obrátiť sa na odborníkoch. Policajti zo Skalice vedia o tom svoje. V stredu (1.12.) boli privolaní k mužovi, ktorý si chcel siahnuť na život. 

 

Dvaja kolegovia z Obvodného oddelenia v Skalici boli privolaný k podobnému prípadu. Začiatkom mesiaca im totiž na tiesňovú linku zavolal muž v ťažkej životnej situácii. Vtedy ani len netušili, že im tento prípad obráti život na ruby.

“Nstržm. Ján Šuba a stržm. Róbert Mikéska boli včera ráno vyslaní do jedného z bytov v meste Skalica po tom, ako 46 ročný muž zavolal na linku 158 a žiadal o pomoc. Po príchode ich nešťastný muž pozval dovnútra, aby sa s ním porozprávali. Počas rozhovoru privolali RZP, ktorá si muža prevzala a za asistencie polície previezla do nemocnice. Po vyšetrení ho z nemocnice prepustili,” informovali trnavskí policajti.

Pustili mu jeho obľúbenú pieseň z mobilu

Týmto však príbeh neskončil. Len o pár hodín neskôr, krátko popoludní, sa muž ozval na tiesňovú linku opäť. Tentokrát ešte naliehavejšie. Tí istí policajti prišli opäť k mužovmu bytu. Po zaklopaní sa im síce ozval, ale dvere otvoriť odmietol. Po ich ďalšom klopaní a zvonení zostalo v byte ticho. “Nadstrážmajster Ján Šuba duchaprítomne zareagoval a na mobile pustil pesničku od skupiny Gladiátor – Dnes je skvelý deň. Práve o nej im muž v to ráno povedal, že je jeho obľúbená. Tento ťah policajtom vyšiel a muž im dvere otvoril. Na ľavej ruke mal ranu, ktorú mu ošetrili a poskytli mu prvú pomoc. Do pár minút dorazila RZP, ktorá si ho opätovne prevzala do opatery a znova skončil v skalickej nemocnici,” napísali policajti.