Regióny Trnava Dunajská Streda Top

HRÔZA a STRACH Surovo ZABILI mladú MAMIČKU bábätka Dianu! PÁCHATEĽA stále NECHYTILI, polícia nič nerobí, zúri zúfala rodina: Toto je REAKCIA

Telo Diany (†22) našli po týždni v odvodňovacom kanáli. Zdroj: Facebook, FB/Polícia SR (ilustračné)

ZLATÉ KLASY – O nezvestnej 22-ročnej mamičke Diane, ktorej bezvládne polonahé telo našli v odvodňovacom kanáli v okrese Dunajská Streda, sme už písali. Odvtedy však prešiel mesiac a polícia medzitým potvrdila, že zomrela násilnou smrťou, no páchateľa stále nenašli. Rodina poukazuje na jej partnera, ktorý je nezvestný. Po mladej mamičke ostala len 9-mesačná dcérka.

Ženské telo našli v odvodňovacom kanáli náhodou. Nehybné telo si všimol nič netušiaci bagrista 28. novembra. Zosnulá mladá matka žila v neďalekej obci Zlaté Klasy. Doma po sebe nechala malé dievčatko, ktoré, ako vravela, bolo zmyslom jej života. Teraz sa oň starajú jej rodičia.

Rodičia svoju dcéru naposledy videli s otcom jej bábätka, ktorý v minulosti viackrát sedel pre drogy. Obaja zmizli týždeň pred tým, než našli telo Diany. Priateľa zosnulej, 37-ročného Denisa, polícia stále eviduje v pátraní. Rodina zosnulej ho podozrieva, že by v tom, čo sa stalo ich dcére, mohol mať prsty. “Môžeme potvrdiť, že pitva potvrdila násilnú smrť osoby a polícia vedie naďalej vyšetrovanie pre podozrenie zo zločinu vraždy,” uviedla Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

Rodina sa bojí únosu dieťatka, polícia im nič nepovedala

Rodine sa po smrti dcéry obrátil život na ruby. Žije v strachu a vraví, že polícia nekoná adekvátne. O tom, ako postúpili vo vyšetrovaní, im nepovedali. “Polícia nezasahuje, nikto nič nerobí,” uviedla pre TV JOJ teta Diany. “Bojíme sa, že by mohol dôjsť a uniesť malú, lebo toto už nie je normálne,” priznal obavy otec zosnulej. “Už je to mesiac, odkedy tu jej mama nie je. Ani s ňou nejdem von, pretože sa veľmi bojím,” povedala matka Diany. Rodina preto požiadala o policajnú ochranu.

Rodinu v tomto prípade zaráža jedna vec. Po Denisovi je síce vyhlásené pátranie, ale vraj nie je medzi podozrivými. „Vyšetrovateľ nám povedal, že na kladive, s ktorým ju mal zabiť, sa nachádzali jeho otlačky. Dokonca nám to ukazoval,“ zdôraznil pre Plusku otec. “Ľudia ho vidia behať po Zlatých Klasoch. Polícia nezasahuje. Je to už mesiac a stále nám nikto nič nové nepovedal! “ povedala teta zavraždeného dievčaťa.

Polícia na otázky ohľadom ochrany pre rodinu neodpovedá, taktiež ani na to, či Denis figuruje medzi podozrivými, dodáva televízia. “Bližšie informácie momentálne nie je možné poskytnúť a urobíme tak hneď ako to procesná situácia dovolí,” uviedla policajná hovorkyňa Linkešová.

Partner zosnulej ženy stále figuruje v pátraní. Zdroj: MV SR

Ak hľadaného muža uvidíte, alebo máte informácie, ktoré by mohli pomôcť pri pátraní, kontaktuje políciu.