Regióny Trnava Galanta

Kauza Čistý deň neutícha, majitelia majú na krku žalobu. Dôvodom je budova Trnavského kraja

Zdroj: SITA/Martin Havran

GALANTA – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) je podľa svojho predsedu Jozefa Viskupiča v súdnom konaní s neziskovou organizáciou Čistý deň v Galante. Sporia sa o jeden z dvoch objektov, ktoré mala organizácia od krajskej samosprávy na užívanie. Budovu nechce opustiť, hoci zastupiteľstvo TTSK rozhodlo už vlani o ukončení spolupráce a zastavilo akékoľvek finančné toky.

“Mali od TTSK od roku 2005 pre svoje resocializačné stredisko k dispozícii dva objekty, jeden v prenájme, ten na výzvu odovzdali a jeden vo výpožičke,” informoval Viskupič. Objekt vo výpožičke aj s pozemkami Čistý deň využíva naďalej a budovu nevypratal ani na základe výzvy. “Preto sa toho domáhame prostredníctvom žaloby,” doplnil predseda TTSK.

Kraj je podľa jeho slov pripravený v tejto budove prevádzkovať sociálne služby, hlavne pre seniorov. Už o niekoľko dní otvorí TTSK v uvoľnenom objekte Centrum sociálnych služieb, fungovať bude ako detašované pracovisko Domova sociálnych služieb pre dospelých v Zavare. Čistý deň sa v Galante venoval mládeži s problémom závislostí, na základe podozrenia zo sexuálneho zneužívania klientov prišiel o akreditáciu.