Regióny Trnava Skalica

Mesto Skalica rozhodlo o novom spôsobe prezentácie svojich investičných akcií, plánov a zámerov

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

SKALICA – Mesto Skalica rozhodlo o novom spôsobe prezentácie svojich investičných akcií, plánov a zámerov. Zriadilo webovú stránku enomdopredu.sk, na ktorej prehľadným spôsobom informuje o jednotlivých aktivitách. Podľa primátorky Oľgy Luptákovej sa snažili o ľahkú orientáciu, aby si každý občan mohol informácie vyhľadať podľa svojich preferencií.

Web podobného zamerania má už dlhší čas v prevádzke aj krajské mesto Trnava. Má názov planujmesto.trnava.sk. Obsahuje rovnako ako stránka Skalice aj časovú os, financovanie i mapu investícií, kde sa zobrazia informácie podľa špecifík, ako je lokalita či zameranie.

Celkovo mesto informuje o 35 projektoch

Skalická stránka informuje o celkových 35 projektoch v objeme 24,349 milióna eur v rôznych štádiách realizácie. Medzi 13 dokončenými uvádza zmodernizovanie odborných učební na základnej škole na Strážnickej ulici za 157-tisíc eur, regeneráciu vnútrobloku sídliska na Športovej ulici za takmer milión eur a sídliska na Ulici generála Ludvíka Svobodu za 293-tisíc eur, tiež zateplenie požiarnej zbrojnice za 117.000 eur. Suma 490-tisíc eur bola vynaložená na projekt technológií, v rámci čoho bolo nainštalovaných vyše 530 parkovacích senzorov na mapovanie obsadenosti parkovacích miest v centrálnej mestskej zóne s výstupom na 16 informačných panelov. Spolu s nimi boli v rámci projektu nainštalované i štyri meteostanice.

Mesto podľa tohto webu vysadilo za vlaňajšok 164 nových stromov, opravilo osem komunikácií a zriadilo dve parkoviská. K 22 zverejneným zámerom na budúce obdobie patrí vznik parku pod hradbami, rozšírenie prístavu Baťovho kanála, rekonštrukcia škôl, rekonštrukcia Mestskej búdy, aj revitalizácia lesoparku Hájek, rozhľadňa na Čupoch a ďalšie.