Regióny Trnava Hlohovec

Na pešej zóne v Hlohovci bude DNES podvečer koncert učiteľov umeleckej školy

Mestá organizujú rôzne koncerty. Zdroj: FB Martin

HLOHOVEC – Učitelia, ktorí počas školského roka vyučujú hlohovské deti hru na rôzne hudobné nástroje na miestnej základnej umeleckej škole (ZUŠ), vymenia v sobotu večer učebne za otvorené pódium na pešej zóne. V rámci Hlohovského kultúrneho leta vystúpi na Koncerte učiteľov ZUŠ pred verejnosťou väčšina z tridsaťčlenného pedagogického zboru. Pre TASR to uviedla riaditeľka školy Oľga Pappová.

“Mesto dáva v lete regionálnym umelcom príležitosť predstaviť sa v centre Hlohovca. Záver leta bude patriť našim pedagógom, program sme zostavili z duí, trií a kvartet,” povedala Pappová. Dramaturgickým zámerom bolo priniesť v letnej atmosfére najmä známe súčasné skladby. Akordeónové kvarteto sa predstaví napríklad Astorom Piazollom a jeho tangom, trio v zostave husle, klavír a hoboj skladbami Elvisa Presleyho. Diváci si vypočujú aj zoskupenia so saxofónom, klavírom či gitarou, dopĺňať ich bude spev. “Kolegovia s husľami a klavírom zahrajú známe motívy z muzikálu Fidlikant na streche,” doplnila riaditeľka ZUŠ.

Poznamenala, že hlohovskí pedagógovia zo ZUŠ zvyknú svoje umenie predviesť počas tradičných Dní učiteľov, ku ktorým mesto pripravuje program v refektári Vlastivedného múzea. “Naša škola počas roka pravidelne obohacuje podujatia v meste. V rámci kultúrneho leta sa predstavili aj naši žiaci,” doplnila. Koncert učiteľov ZUŠ sa začne o 18.00 h na pešej zóne.