Regióny Trnava

Na zimnú údržbu je pripravených 800 ton posypového materiálu

Soľ na posýpanie ciest zdražela až trojnásobne. ZDROJ: teraz.sk

TRNAVA – V meste Trnava je na tohtoročnú zimnú sezónu pripravených 800 ton posypového materiálu. Počas nej má na starosti 122 kilometrov miestnych komunikácií, 131 kilometrov chodníkov, 115.500 štvorcových metrov parkovísk a námestí a 8,5 kilometra hlavných cestných ťahov. Obdobie zimnej údržby sa začalo 25. novembra, informovala hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Aj na sezónu 2023/2024 budú údržbu zabezpečovať tri subjekty, a to STEFE Trnava, I. P. R. Pezinok a Mestské služby mesta (MST) Trnava. Jej rozsah, spôsob a zabezpečenie sa riadi operačným plánom zimnej údržby. S nepriazňou počasia bude bojovať 28 zásahových a pomocných vozidiel a mechanizmov, z posypového materiálu je 325 ton priemyselnej soli, 350 ton drveného kameniva a 125 ton zmiešaného materiálu.

“Robíme všetko, aby komunikácie boli čo najbezpečnejšie a dosahy nepriaznivého počasia čo najmiernejšie. Prosíme preto vodičov i chodcov, aby boli trpezliví, ohľaduplní a rešpektovali stav komunikácií počas zimy. Zároveň žiadame vodičov o rešpektovanie zákona o cestnej premávke, predovšetkým ustanovení týkajúcich sa zastavenia a státia vozidiel, pretože nezodpovedne zaparkované vozidlá sťažujú posýpacím vozidlám prejazd ulicami, čím dochádza k zdržaniu alebo aj úplnému vynechaniu údržby úseku,” pripomenula riaditeľka MST Andrea