Nový investor na letisku Piešťany postaví hangáre za milióny eur

PIEŠŤANY – Letisko Piešťany uzatvorilo ďalšiu zmluvu na prenájom plôch vo svojom areáli. Nový investor sa zaviazal, že postaví moderné hangáre a obslužné budovy. V nich vytvorí svoju základňu vrátane administratívneho zázemia. Informoval o tom riaditeľ letiska Bohumil Klečák.

 

„V auguste sme oznámili, že na letisko prichádzajú dve zahraničné spoločnosti, ktoré u nás budú servisovať lietadlá. Úspešne sme zavŕšili ďalšiu sériu rokovaní. S novým investorom sme sa dohodli, že na letisku postaví hangár a obslužné budovy v hodnote niekoľkých miliónov eur,“ uviedol riaditeľ. Pôjde podľa jeho slov o najväčšiu investíciu do infraštruktúry letiska v ostatných rokoch. Verí, že bude jasným signálom aj pre ďalších potenciálnych partnerov.

„Naša prítomnosť v Piešťanoch bude trvalá. Postavíme tu nové hangáre so zázemím a zriadime si tu základňu nielen pre naše lietadlá, ale aj pre ostatných vo všeobecnom letectve,“ povedal konateľ spoločnosti Aircraft Management Dobroslav Chrobák. Investormi Aircraft Management sú Cirrus Aircraft CZ a BTK Group. Prvé hangáre majú byť k dispozícii budúci rok v lete.

Podľa predsedu predstavenstva letiskovej spoločnosti Jána Marušinca pokračujú vo finančnom ozdravovaní letiska. „Jeho potenciál napĺňame podľa schváleného viacročného podnikateľského plánu. Vychádzame aj zo štúdie, ktorá vznikla v spolupráci rakúskych expertov s Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou. Práve tá odporúča intenzívny rozvoj aktivít letiska vrátane využívania všetkého jeho majetku,“ konštatoval.

Letisko tvrdí, že má za sebou tretiu a doteraz najúspešnejšiu letnú charterovú sezónu. Medzi júnom a septembrom jeho služby využilo vyše 13.000 dovolenkárov. Z poskytnutého príspevku z rozpočtovej kapitoly ministerstva dopravy letisko tento rok kúpilo hasičské vozidlo a v zmodernizovanej príletovej hale bola nainštalovaná klimatizácia. Akcionármi Letiska Piešťany sú Trnavský samosprávny kraj, mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Viac o téme: financie, investor, letisko, Piešťany, výstavba

Súvisiace články