Regióny Trnava Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Tri malé DETI prišli o mamu Evu (†34)! Jonáško je ešte len bábätko: Teraz hrozí, že ostanú na ULICI

Zdroj: FB/Polícia SR - Trnavský kraj, Donio.sk

TRNAVA – Obrovský žiaľ a beznádej prežíva už takmer mesiac Vladimír (40), ktorý náhle prišiel o svoju milovanú manželku a matku troch detí Evu († 34). Tá prišla o život pri tragickej nehode medzi Trnavou a Ružindolom. Podľa polície sa malo s autom, v ktorom sedela ona, mesačný Jonáško i jej mama, čelne zraziť BMW.

Z veľkých plánov a snov sa stala nekončiaca nočná mora. V osudný marcový deň išla trojnásobná mama Eva na aute so svojím najmladším synčekom Jonáškom, ktorý mal len mesiac a so svojou maminou (67). „Podľa prvotných informácií sa mal 30-ročný vodič auta BMW z doposiaľ nezistených príčin čelne zraziť s protiidúcim autom Nissan. Po náraze skončilo BMW mimo cesty prevrátené na bok,“ opísala nehodu polícia.

Vodič BMW bol do nemocnice transportovaný letecky. Malému Jonáškovi sa akoby zázrakom nič nestalo, no stará mama Gitka s mladou mamičkou Evou utrpeli zranenia. Z nemocnice neskôr prišla najhoršia správa, že vodička zraneniam podľahla.

Galéria
Tragická nehoda medzi Trnavou a Ružindolom si vyžiadala smrť matky. Zdroj: Facebook/Polícia SR – Trnavský kraj
Tragická nehoda medzi Trnavou a Ružindolom si vyžiadala smrť matky. Zdroj: Facebook/Polícia SR – Trnavský kraj
Tragická nehoda medzi Trnavou a Ružindolom si vyžiadala smrť matky. Zdroj: Facebook/Polícia SR – Trnavský kraj
navigate_before
navigate_next

Od tej chvíle sa rodine zmenil život na nepoznanie. Vladimír ostal na starostlivosť o tri malé deti úplne sám. „Ich tatinko musel odísť z práce a zostať s Jonáškom doma. Okrem neho má ešte dvoch starších chlapcov, ktorí navštevujú základnú a materskú školu,“ uviedla v zbierke Evina sestra Zuzka. Najstarší Leo má 7 rokov a škôlkar Max 4 roky.

Hrozí, že prídu o dom

Tragický osud rodiny však stratou milovanej manželky a matky nekončí. Vladimír, ktorý je v súčasnosti na materskej dovolenke, musí popri všetkému splácať aj hypotéku. „Len pred Vianocami sa presťahovali do nového domčeka, z ktorého sa mali spoločne tešiť. Osud to však zariadil inak a rodina sa ocitla v hroznej životnej situácii. Tatinko zostal doma iba na materskej dovolenke a všetka starostlivosť o dom a detičky zostala na ňom,“ píše Zuzka.

Z materskej hypotéku bude splácať len ťažko. Preto prosí verejnosť o pomoc. „Touto cestou by sme chceli poprosiť o pomoc, ak môžete, prosím, pomôžte. Maminku im to nenahradí, ale pomôžme im zvládnuť túto ťažkú životnú situáciu, v ktorej sa detičky aj s tatinkom ocitli.“ Rodine môžete pomôcť príspevkom cez portál Donio.