Regióny Trnava Galanta Top

OBROVSKÝ SMÚTOK Zomrel ďalší člen LEGENDÁRNEJ slovenskej SKUPINY: Jej HITY pozná KAŽDÝ

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

PATA – Hudobné nebo sa opäť rozrástlo. Navždy odišiel v krátkom čase už druhý člen legendárnej skupiny ZENIT, vo veku 71 rokov zomrel basgitarista a kapelník Vlado Tóth.

Skladby slovenskej popovej skupiny, založenej v roku 1977, pozná vari každý Slovák. Hity ako Pigi čaj, Milujem či Keď ťa nechá dievča kedysi zneli aj z éterov rádií a dodnes sa tešia obľube. Postupný zánik skupiny prišiel po roku 1990. Zakladajúci členovia Zenitu začali od roku 2015 po dlhej prestávke opätovne hrávať.

Zdroj: Facebook

Kapelu a jej fanúšikov však v krátkom čase zastihla už druhá smutná správa. Koncom minulého roka navždy odišiel hudobník Vladimír Klčo, ktorý patril medzi jej neodmysliteľných členov. V nedeľu (28.1.) prišla ďalšia rana. “S hlbokým zármutkom v srdci oznamujeme všetkým príbuzným, priateľom a známym, že nás navždy opustil náš milovaný manžel, otec, dedo, svokor, brat a priateľ Vladimír Tóth vo veku 71 rokov,” napísala smútiaca rodina. Posledná rozlúčka sa konala na cintoríne v Pate (okres Galanta), kde vznikla aj legendárna kapela.