Regióny Trnava Piešťany

Po protidrogovej razii obvinili dvoch bratov a zaistili marihuanu v hodnote niekoľko tisíc eur

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / AP

PIEŠŤANY – Zaistená marihuana za vyše sedemtisíc eur a obvinení bratia sú výsledkom protidrogovej razie v Piešťanoch. Akcia Vážka sa uskutočnila v utorok. Ako informovala trnavská krajská polícia, priamo pred domom policajti zadržali 26-ročného Michala s dvomi igelitkami s marihuanou.

Zo zdržaného množstva by sa dalo pripraviť vyše 2 300 dávok. Pri následnej domovej prehliadke zaistili aj ďalšie predmety súvisiace s distribúciou drog. Michal čelí obvineniam z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Hrozí mu 10 až 15 rokov väzenia.

Drogy nakupoval v Čechách a distribuovali ich v Trnavskom kraji, najmä v Piešťanoch, ale aj v Nitrianskom a Trenčianskom kraji. V druhom byte policajti zadržali Michalovho o tri roky mladšieho brata Ondreja. Ten mal pri sebe štyri dávky marihuany. Mladík už bol podmienečne odsúdený pre drogovú trestnú činnosť. Vyšetrovateľka ho obvinila z drogového prečinu. Za mrežami môže stráviť až päť rokov. Na oboch bol spracovaný podnet na väzobné stíhanie.