Regióny Trnava

Počet nakazených v kraji klesol o 12 percent, pozitívni na COVID-19 však stále pribúdajú

Podľa vlády je v nemocniciach nedostatok lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou. ZDROJ: TASR / Milan Kapusta

TRNAVA – V predchádzajúcom kalendárnom týždni od 7. marca pribudlo v Trnavskom kraji  prostredníctvom PCR a antigénových testov 7490 nových prípadov ochorenia COVID-19. Podľa riaditeľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave Tomáša Hauka je to o 1024 menej oproti predchádzajúcemu týždňu, čo predstavuje pokles chorobnosti o 12 percent.

 

Najvyššiu chorobnosť zaznamenali v okrese Hlohovec, kde bolo 1733 chorých na 100.000 obyvateľov, a v okrese Piešťany (1595). „V jednotlivých okresoch kraja evidujeme mierny pokles, v okrese Skalica je chorobnosť na rovnakej úrovni,“ konštatoval Hauko. Počty prípadov sú podľa jeho vyjadrenia rovnomerne rozložené medzi vekové skupiny v školskom i produktívnom veku.

V okresoch Trnava, Piešťany, Hlohovec bolo zaevidovaných dohromady 3845 prípadov ochorenia COVID-19, čo je pokles o 14 percent. „Najčastejším miestom nákazy boli domácnosti,“ uviedol riaditeľ RÚVZ. Na hospitalizáciu do Fakultnej nemocnice Trnava bolo prijatých 22 pacientov, ide o pokles o 21 percent. V súvislosti s COVID-19 zomrelo 18 pacientov, v týždni predtým ich bolo deväť. Hygienici evidujú epidémiu ochorenia COVID-19 v dvoch zariadeniach sociálnej starostlivosti, v Trnave a v Hlohovci.

V rámci týždňového monitoringu odpadových vôd z čistiarne Zeleneč pri Trnave bol zaznamenaný mierny nárast koncentrácie nového koronavírusu.