Regióny Trnava

Policajti v Trnavskom kraji odhalili za týždeň viac ako tisíc priestupkov

Ilustračná foto. Zdroj: Zoznam.sk / Vlado Anjel

TRANAVA – Polícia v Trnavskom kraji zvýšila počet dopravných akcií a počas uplynulého týždňa (24. až 30. 1.) odhalila na cestách 1029 osôb, ktoré porušili dopravné predpisy. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

 

Blokovou pokutou riešila polícia 891 osôb, z toho 873 vodičov, sedem cyklistov a 11 chodcov. V 19 prípadoch bol zistený alkohol a desiatim osobám bol za alkohol zadržaný vodičský preukaz. Deväť osôb sa dopustilo trestného činu a 33 bude riešených v správnom konaní.

“Rýchlosť prekročilo 238 vodičov, 110 osôb jazdilo bez použitia bezpečnostných pásov, 98 osôb obsluhovalo počas jazdy telefón a za zlý technický stav vozidla uložili policajti pokutu 43 vodičom. Pri kontrolách policajti zistili v šiestich prípadoch preťažené vozidlá a deväť vodičov nedalo prednosť v jazde, z toho šesťkrát išlo o priestupky v blízkosti priechodu pre chodcov,” uviedla Linkešová.

Polícia eviduje za prvý mesiac roka 2022 na cestách Trnavského kraja 92 dopravných nehôd. “Počet nehôd a škodových udalostí má stúpajúci trend. Najväčší nárast evidujeme najmä v okrese Galanta, kde sa stalo 19 nehôd. Je to o šesť viac ako vlani za rovnaké obdobie. V okrese Dunajská Streda policajti riešili 15 nehôd, z toho dve nehody sa skončili tragicky, pri ktorých zomreli tri osoby,” informovala policajná hovorkyňa. Ako doplnila, v dopravných kontrolách bude polícia pokračovať vo zvýšenej miere aj naďalej. Cieľom týchto opatrení je zlepšiť dopravnobezpečnostnú situáciu.