Požiar v záhrade domu zničil záhradný altánok, prístrešok i zeleň

MORAVANY NAD VÁHOM – V obci Moravany nad Váhom v okrese Piešťany zničil požiar zeleň, záhradný altánok, prístrešok a laminátový kryt bazénu v záhrade rodinného domu. Požiar vypukol v utorok (26. 3.) krátko po 15.00 h, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave Lena Košťálová.

V záhrade rodinného domu začali horieť kríky, ktoré sa susedia pokúšali uhasiť pomocou vedier s vodou ešte do príjazdu hasičskej jednotky. Požiar sa však stihol rozšíriť na záhradný altánok, prístrešok a laminátový kryt bazénu. Hasiči použili na jeho likvidáciu vysokotlakový prúd.

Za pomoci motorovej píly bolo následne zrezaných 15 kusov okrasných drevín, potvrdila Košťálová. Po uhasení požiaru miesto prekontrolovali meraniami pomocou termovíznej kamery. Príčinou vzniku požiaru bolo nedbalostné konanie.

Na mieste udalosti zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Moravany nad Váhom. Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 7000 eur.

Viac o téme: hasiči, Moravany nad Váhom, oheň, požiar

Súvisiace články