Regióny Trnava Galanta Top

POZOR Po MESTE sa pohybujú PODOZRIVÍ muži na AUTE! Vrchol, čo UROBILI: Polícia REAGUJE

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

SEREĎ – Podvodníci sú vo svojich praktikách, ako prísť nečestne k peniazom, mimoriadne kreatívni. Tentoraz ide o prípad, kedy spílili na pozemku strom a následne od majiteľov požadovali sumu v stovkách eur. Polícia upozorňuje na podobné triky  podvodníkov, ktorí sa orientujú najmä na staršie osoby, pričom môže ísť aj o iné práce na dome či záhrade.

 

Mestská polícia Sereď začiatkom týždňa prijala oznámenie od občianky, že pred ich domom na Športovej ulici mali dva veľké smreky, pričom jeden zo stromov mali jej neznáme osoby spíliť a následne požadovať od manžela 1300 eur za prácu. Keďže osoby peniaze nedostali, z miesta na vozidle odišli, opisuje mestská polícia na Facebooku. Spílenie stromu si oznamovateľka následne preverila na MsÚ, kde o ničom nevedeli. Hliadka MsP vec zdokumentovala, prezrela kamerové záznamy, kde podozrivé vozidlo Škoda Fábia s EČV bolo zaznamenané. Po vyčíslení škody bolo zistené, že spoločenská hodnota stromu predstavuje čiastku približne 1.617 eur. Na základe toho, bol celý prípad odstúpený na príslušný odbor PPZ SR.

smreky
Zdroj: Mestská polícia Sereď

Polícia vyzvala obyvateľov, aby si dávali pozor na podobných podvodníkov, ktorí často manipulatívne pôsobia hlavne na starších občanov a dôkladne si preverovali ich dôveryhodnosť, nepúšťali neznáme osoby do svojich bydlísk a na pozemky. „Podvodníci často využívajú moment prekvapenia, časovú tieseň a srdečnosť ľudí v staršom veku. Podobné prípady sa vyskytujú, keď podvodníci sa snažia napr. vymeniť strešné rýny, napriek tomu, že ste si ich neobjednali; asfaltovať chodníky pre domom; vydávať sa za opravárov, elektrikárov, vodárov, ktorí prišli z finančnými preplatkami a podobne,“ uvádza polícia. Tiež upozornila na to, aby občania kontaktovali svojich starších rodičov, prarodičov a upozornili ich na tieto praktiky, a aby okamžite kontaktovali svoju rodinu a políciu, ak sa vyskytne takýto prípad.

Galéria
smreky
Zdroj: Mestská polícia Sereď
smreky
Zdroj: Mestská polícia Sereď
smreky
Zdroj: Mestská polícia Sereď
smreky
Zdroj: Mestská polícia Sereď
navigate_before
navigate_next