Regióny Trnava

POZOR Veľká slovenská banka zatvára svoju pobočku: V meste bola jediná! Klienti budú teraz cestovať kilometre

Ilustračné foto. Zdroj: Zregionu.sk

VRBOVÉ – Obyvatelia v obci Vrbové prídu o pobočku Slovenskej sporiteľne. Nielen oni, ale aj klienti zo susedných dedín, sú rozčarovaní. Do najbližšej pobočky budú musieť cestovať niekoľko kilometrov. Pobočka sa zavrie už čoskoro.

Obyvatelia obce Vrbové zostali rozčarovaní. Slovenská sporiteľňa totiž v ich meste čoskoro zatvorí svoju pobočku. Zmena nebude zo dňa na deň. “Dobrý deň, Martin, pobočku vo Vrbovom máme pre klientov otvorenú do 28. marca do 12:00 hod. Najbližšie pobočky budú po tomto dátume pre klientov dostupné v Piešťanoch,” odpovedali jednému z obyvateľov obce.

Informáciu o zatvorení pobočky uviedla Slovenská sporiteľňa aj na svojej webovej stránke.

Banka, Slovenská sporiteľňa, SLSP. Zdroj: FB/Slovenská sporiteľňa
Ilustračné foto. Zdroj: FB/Slovenská sporiteľňa

Niektorí klienti sú pobúrení

Obyvatelia z okolitých obcí, ktorí využívali služby tejto banky, sú tiež veľmi pobúrení. “To je otrasné, ľudia budú musieť cestovať z Chtelnice do PN alebo do TT. Bude to aj finančne náročnejšie. To je pokrok!” napísala rozhorčene Mária. “To je hrôza. Zatvorte aj poštu a sme horšie na tom ako Prašník,” nahnevane píše Alica z obce Vrbové.

Sklamaná je aj Ingrid. Podľa nej situácia skomplikuje život najmä starším ľuďom. “To je strašné. Hlavne pre starých ľudí, čo nemajú internet a budú musieť cestovať, aby vybavili veci v banke. Postavené na hlavu! To nielen vo Vrbovom. Na Slovensku sa to teraz rozbehlo vo veľkom. Malé mestá a obce rušia bankové pobočky!” uviedla svoj názor.

Naopak Rastislav v zrušení pobočky problém nevidí. “Veď to sa dalo čakať. Koľkí do tej banky chodia? Vždy, keď idem okolo, tam nikto nie je. Naposledy som tam bol asi pred 6 rokmi a aj to som nič nevybavil, a musel som to riešiť online s operátorom na telefóne. Dnes iba uzatvorenie účtu je operácia, ktorá sa nedá spraviť inak. Starší ľudia dnes už vyberať z bankomatu vedia a to majú zadarmo na rozdiel od výberu na pobočke,” vyjadril sa.