Regióny Trnava Senica Top

Primátor Senice mal prekvapiť domácich: Vo funkcii mal už skončiť! Všetko je vraj však inak

Primátor mesta Senica Martin Džačovský. ZDROJ: fb mesto Senica

SENICA – Aktuálny primátor mesta Senica Martin Džačovský už nemal mať v pláne uchádzať sa o primátorskú stoličku. Namiesto toho mal namierené na iný post – zabojovať chcel o kreslo poslanca Trnavského samosprávneho kraja. Aktuálne by však všetko malo byť inak.

 

Ako upozornil portál zahori.sk začiatkom týždňa s odvolaním sa na svoje zdroje z okolia Džačovského, súčasný primátor nemal už opätovne kandidovať do funkcie. Zvolený bol v roku 2018 s podporou 32,38 percent voličov. Svoj hlas mu vtedy dalo 2 109 Seničanov. Mal mať však ambíciu pokračovať v politike ako poslanec Trnavského samosprávneho kraja. V utorok 23. augusta mal začať zbierať aj podpisy ako nezávislý kandidát.

Podľa informácií portálu zregionu.sk má byť však všetko inak. V meste Senica sa totiž majú pohybovať aktivisti, ktorí zbierajú podpisy na to, aby mohol Džačovský kandidovať opätovne do primátorskej funkcie. So žiadosťou o stanovisko sme sa obrátili aj na samotného primátora. Správu budeme aktualizovať.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra 2022. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta 2022.