Regióny Trnava Top

PRVÉ slová obete BRUTÁLNEHO útoku: Ťahali ma za autom za NOHU! Desivé DETAILY, hrôza, čo urobil muž, ktorý mal POMÁHAŤ

Ilustračné foto. ZDROJ: pixabay.com

HLOHOVEC – Otcovia z Hlohovca vytvorili večernú hliadku v obci, aby chránili bezpečnosť svojich detí. Viedlo ich k tomu množstvo detských výtržností, ktoré sa odohrávali na sídliskách. Jeden z ich členov sa zaplietol do surovej bitky, pri ktorej Filip utrpel vážne zranenia. 

Dramatická bitka sa odohrala vo štvrtok 23. novembra 2023. Obeťou útoku sa stal 20-ročný Filip, ktorého brutálne zbili piati muži. „Sánka pomliaždená, hrudník pomliaždený, hlavu som mal opuchnutú,“ uviedol svoje prvé slová mladík pre Tv noviny.sk.

Partia mužov, ktorá mala byť opitá a nadrogovaná, ho okolo tretej v noci vtiahla do auta. Už v aute utŕžil niekoľko rán päsťou do tváre. Potom ho vyhodili z auta v lese, kde ho kopali do hlavy. Následne mu lano priviazali okolo nohy a ťahali ho asi desať metrov za autom.

Dobitého Filipa vyhodili na autobusovej zastávke v obci Bojničky. O pomoc požiadal staršiu ženu pri najbližšom dome, ktorá mu krátko pred 6:00 privolala policajnú hliadku.

Najviac ho mlátil člen Občianskej patroly

Filip uviedol, že jeden z mužov mal byť členom združenia Občianska patrola. Od neho mali dokonca padať najtvrdšie útoky. „Od neho, pravdupovediac, padlo tak najviac úderov,“ vyjadril sa pre portál. Jeho slová potvrdila aj polícia. “Navyše, jeden z obvinených mal pritom v čase voľna vypomáhať, v rámci občianskej iniciatívy, pri riešení výtržností mladistvých, v meste Hlohovec,” uviedla Polícia SR – Trnavský kraj.

Počas bitky mali byť všetci muži pod vplyvom alkoholu. “Okrem vodiča mali byť všetci v čase skutku pod vplyvom alkoholu a traja z  – nich boli za trestnú činnosť v podmienke,” upresňuje polícia. Motívom incidentu malo byť, že Filip krátko predtým nahlásil polícii, že sa títo muži vlámali do domu.

Všetci muži, ktorí Filipa napadli, boli už v minulosti trestaní. “Polícia krátko po skutku zadržala so súhlasom prokurátora prvých 3 podozrivých mužov a neskôr ďalšie 2 osoby. Muži vo veku 18, 20, 21, 26 a 31 rokov boli už v minulosti súdne trestaní, prevažne za násilné trestné činy,” uviedla polícia.

Občianske združenie sa od celého incidentu dištancuje. “Určite ste sa dopočuli o incidente v ktorom bol zapletený aj člen našej Občianskej Patroly. Radi by sme sa vyjadrili k tomu že tento incident nijako nesúvisel s aktivitou a činnosťou našej skupiny ale bolo to v jeho voľnom čase a súkromnom živote. Samozrejme to neospravedlňuje jeho správanie. Takéto správanie je neprípustné a nebudeme to tolerovať. Preto tento človek už naďalej nemôže byť členom skupiny Občianska Patrola HC,” poznamenal jeden zo zakladateľov.