Regióny Trnava

Ráno kradol a večer bol už za mrežami. Policajti časť vecí vrátili majiteľom

Policajti chytili zlodeja pár hodín po krádeži. ZDROJ: FB Polícia Trnavský kraj

TRNAVA – Trnavskí kriminalisti iba pár hodín po krádeží zadržali 33-ročného Trnavčana. Vyšetrovateľ ho v tzv. super rýchlom konaní obvinil z prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže. Policajti o tom informujú na sociálnej sieti.

 

„Obvinený muž preskočil ráno oplotenie rodinného domu a zo záhradného domčeka ukradol motorovú pílu a značkové búracie kladivo. Vo dvore si všimol aj voľne opretý celoodpružený horský bicykel. Pre ten sa domu rozhodol opäť vrátiť a iba 20 minút po prvej krádeži si ho bez povšimnutia okolia vyniesol a z miesta činu ušiel,“ opisujú policajti.

Policajní kriminalisti pár hodín po krádeži zlodeja zadržali. Okrem páchateľa sa podarilo policajtom zaistiť aj dve z troch odcudzených vecí.

Policajti zistili, že muž bol pre krádež už začiatkom roka riešený. Za priestupok proti majetku mu policajti uložili na mieste blokovú pokutu.

„Vyšetrovateľ muža na základe dôkazov obvinil a spis predložil prokurátorovi. Policajti ho v zrýchlenom konaní eskortovali pred sudcu, ktorý ho za tieto skutky odsúdil,“ dodávajú policajti.