Regióny Trnava Skalica Top

Sexuálne útoky a strach v Skalici? Polícia preveruje zverejnený prípad

Zdroj: Polícia - Trnavský kraj / Peter Korček

SKALICA – Sociálnymi sieťami sa šíri status, ktorý mal za pár minút tisíce zdieľaní. Po Skalici sa údajne pohybuje neznámy muž, ktorý napadol aj ženu, ktorá sa rozhodla prehovoriť. Napriek strachu, varuje ostatné. Keďže polícii na celom prípade niečo nehralo, situáciu začala riešiť.

 

Žena kráčala večerným mestom, keď zrazu pristúpil neznámy muž tmavej pleti. Ten sa ju podľa vlastných slov pokúsil znásilniť. Obeť útoku sa však násilníkovi podarilo ubrániť a nakoniec aj utiecť. Na sociálnej sieti opísala aj to, že jej spôsobil mnohé zranenia. ,,Narazené rebrá, odretá tvár, pokus o znásilnenie,” napísala heslovito pre všetky Skaličanky. Vystrašená žena už viac o skúsenosti nechcela hovoriť. ,,Dúfam, že ho čoskoro chytia,‘‘ reagovala na otázky Skaličaniek. Prípad nahlásila aj policajtom.

Ďalší prípad

S otázkami o sexuálnom útoku na ženu kontaktovala reportérka Zoznam.sk aj policajtov. Hovorkyňa nám prezradila, že v Skalici zaznamenali ešte jeden podobný prípad. Prezradili nám aj to, že kriminalisti sa so ženami skontaktovali. Tie im skutok podrobne opísali. ,,No spoluprácu s políciou aj napriek závažným okolnostiam skutku a policajnej výzve, obe odmietli,‘‘ zdôraznila trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Polícia tak okamžite začala skúmať pravdivosť ich výpovedí. Podľa najnovších informácií z prostredia polície, ,,status javí znaky hoaxu”. Navyše status po kontakte s kriminalistami jedna z napadnutých žien vymazala. Po tejto informácii sme sa opätovne pokúsili skontaktovať so ženou, no už neúspešne.

Status nie je všetko

Polícia v tomto prípade apeluje na ľudí. Status na sociálnej sieti situáciu nevyrieši. ,,Ak ste sa stali obeťou protiprávneho konania, prípady ihneď nahláste na číslo 158. Včasným nahlásením vie polícia prijať adekvátne opatrenia, preveriť informácie a pátrať po horúcej stope,‘‘ doplnila.

O stanovisko sme požiadali aj skalickú mestskú políciu a primátorku mesta Skalica. Odpovede nám prisľúbili, článok budeme aktualizovať.

Galéria
Status, ktorým žena varovala ostatné ženy. Zdroj: FB / Polícia SR Trnavský kraj
Žena príspevok vymazala. Zdroj: FB / Polícia SR Trnavský kraj
navigate_before
navigate_next