Situácia v Skalici sa zhoršuje. Pacientov s koronavírusom v nemocnici pribúda

SKALICA – Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) Skalica sa mierne zhoršila, čo sa týka počtu pacientov s novým koronavírusom a aj pozitívnych zamestnancov na ochorenie COVID-19. TASR o tom informovala hovorkyňa skupiny Agel Martina Pavliková.

 

Novinkou je, že v posledných dňoch v nemocnici zaznamenali aj prípady detských pacientov pozitívnych na nový koronavírus. „Lôžkovú starostlivosť sme poskytli aj dieťaťu predškolského veku s ľahkým priebehom ochorenia,“ uviedla nemocničná epidemiologička Katarína Naďová.

Aktuálne evidujú v nemocnici najmä zhoršenie situácie na chirurgickom oddelení, kde z deviatich lekárov mali štyria pozitívny test na nový koronavírus. „Celkovo evidujeme desať zamestnancov s novým koronavírusom a piati sú v karanténe. Počet pacientov s ochorením COVID-19, ktorým poskytujeme zdravotnú starostlivosť na bežnom lôžku, je 38, ďalších šesť si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedol námestník riaditeľa Daniel Vidovič.

Ako uviedol, v celom regióne zatiaľ neklesá výskyt ľudí s ochorením COVID-19, čo potvrdzujú aj vykonané PCR testy. „Pozitivita pri PCR testoch sa pohybuje na úrovni približne 25 percent,“ informoval Vidovič. Nemocnica už zrealizovala očkovanie aj druhou dávkou vakcíny u prevažnej väčšiny zamestnancov, ktorí o vakcináciu prejavili záujem. „Pokračuje aj vakcinácia verejnosti, dôležité je, aby nemocnica bola naďalej zásobovaná vakcínami. Záujemcovia z radov verejnosti sa musia vopred registrovať na portáli korona.gov.sk,“ spresnila hovorkyňa.

Skalická nemocnica aj naďalej funguje v obmedzenom režime, stále tam platia prísne protiepidemiologické opatrenia a zákaz návštev.

Viac o téme: COVID-19, epidemiologička, Katarína Naďová, koronavírus, ochorenie, očkovanie, pacienti, PCR test, pozitívni, protiepidemiologické opatrenia, redistrácia, Skalica, vakcína, zamestnanci

Súvisiace články