Regióny Trnava Sereď Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel špičkový slovenský HUDOBNÍK a člen LEGENDÁRNEJ kapely

sviečka, úmrtie, smrť
Ilustračná foto. ZDROJ: zoznam.sk

SEREĎ – Slovenskú hudobnú scénu zasiahla veľmi smutná správa. Vo veku 85 rokov ju opustil dlhoročný skvelý muzikant Viliam Ondruška. Jeho fanúšikovia si ho pamätajú ako hudobníka, ktorý hral vždy až “do konca”. Bol súčasťou hudobnej kapely Seredského Dixieland Bandu, ktorá bola priekopníkom jazzu. 

Výnimočný hudobník zomrel v sobotu 03. júna 2023 vo veku 85 rokov. Viliam Ondruška patril k slovenským trombónistom a pôsobil v Seredskom Dixieland Bande. Kapela hrala takmer výlučne jazz a vznikla v roku 2000. Jej korene siahajú do populárnej kapely Alli Jazz Band, ktorá patrila k najstarším hudobným skupinám na Slovensku. Vo svojom repertoári mala najmä skladby, ktoré sa radia do tradičného jazzu. Dixieland Band hral známych velikánov tohto žánru, ako je Chris Barber, Acker Bilk, Kenny Ball a ďalších.

Viliam Ondruška patril nielen k skvelým hudobníkom, ale bol aj výborným rečníkom. Na mnohopočetných vystúpeniach sám uvádzal skladby Seredského Dixieland Bandu. “Viliam Ondruška bol nielen hudobnou špičkou, ale aj majstrom hovoreného slova. Na nespočetných pódiách uvádzal skladby Seredského Dixieland Bandu. Mnohí ho poznali ako človeka s neutíchajúcim humorom,” spomínajú na hudobníka domáci v Seredi. Ako informovali Seredské noviny, kapela oznámila svoj koniec v roku 2017, avšak s pódiom sa úplne nerozlúčila. Vždy si našla čas, aby svojou hudbou spestrila rôzne podujatia a všade získala veľký ohlas.

 

Nielen mesto Sereď, ale celé Slovensko prišlo o výnimočného človeka, hudobníka-trombónistu. Posledné odkazy do neba mu zanechávajú aj jeho fanúšikovia. Daniel napísal: “Bol to pán muzikant. Hral až do konca!” Blízki a rodina sa s Viliamom Ondruškom budú môcť rozlúčiť v stredu 07. júna 2023 na mestskom cintoríne v Seredi.