Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel výnimočný slovenský HOKEJISTA, člen Siene slávy: Dojímavé slová syna

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

TRNAVA – Slovensko navždy prišlo o všestranného športovca a vynikajúceho hokejistu, ktorého meno visí pod strechou zimného štadióna v Trnave na znak uvedenia do Siene slávy. Vo veku 89 rokov zomrel hokejový hráč, tréner a funkcionár Milan Fandl.

 

Smutnú správu na sociálnej sieti zvestoval syn Milan: „Bohužiaľ, musím oznámiť, že nás opustil môj milovaný otec, dedko, výnimočný človek, športovec celou dušou.“

Člen Siene slávy trnavského hokeja sa narodil v Trnave, ktorej dres obliekal po väčšinu svojej hráčskej kariéry. Ako píše Trnavský hlas, len počas vysokoškolského štúdia posilnil nitrianski tím. Po skončení bohatej hráčskej dráhy na milovaný hokej nezanevrel, ale trnavskému klubu sa venoval ako tréner a funkcionár.

 „Jeho meno sa skvie v Sieni slávy trnavského hokeja. Plným právom. Veď patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti celej histórie tohto športového odvetvia v malom Ríme. Pod jeho odborným dohľadom vyrástli z chlapcov desiatky výborných trnavských hokejistov. Tiež na vrcholovej úrovni,“ napísal o Milanovi Fandlovi pre Trnavský hlas Jaroslav Lieskovský.

Ako všestranný športovec hrával i pozemný hokej, hádzanú, výkonnostný futbal a rekreačne aj tenis či nohejbal. Pôsobil taktiež ako tréner rýchlokorčuľovania na krátkej dráhe. „Bez nadsadenia možno napísať, že sa zaradil medzi najkomplexnejšie športové osobnosti bohatej histórie Trnavy,“ poznamenal Lieskovský.