Regióny Trnava Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrel ZAKLADATEĽ legendárnej KAPELY: Jej piesne poznajú SLOVÁCI aj z rádií

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

DUBOVCE – Tragická správa zasiahla športovú a hudobnú scénu. Na svoj posledný odpočinok sa pobral Jozef Mikula. Bol zakladateľom hudobnej skupiny Čvančaranka, ale miloval aj šport. Jeho život bol úzko spätý s futbalovým klubom TJ Slovan Dubovce. 

Veľmi smutná správa zasiahla milovníkov hudby a športu. Vo veku 75 rokov sa na svoju poslednú púť 18. septembra 2023 pobral Jozef Mikula.

Jozef Mikula alias “Čvančara” bol zakladateľom hudobnej skupiny Čvančaranka, ktorá je na slovenskej hudobnej scéne už 45 rokov. Táto záhorácka kapela baví ľudí na svadbách, oslavách či iných zábavách. Ich piesne sa hrali aj v rádiách.

Posledné slová od jeho kolegov z kapely, ktorí informovali o jeho odchode, sú veľmi dojemné. “Jeho láska k hudbe a prinášanie radosti cez hudbu iným ľuďom, tu pretrvá veľmi dlhý čas.Vďaka jeho starostlivosti o kapelu a aj osobitý prístup k jej členom spôsobil, že Čvančaranka je naozaj kapela blízka vášmu srdcu. Ďakujeme za všetko strýcu Jožko a pamätáme na vás v modlitbách,” napísali na svojej stránke.

Jozef Mikula nebol iba hudobníkom, ale aj dlhoročným funkcionárom, bývalým predsedom, hospodárom a veľkým fanúšikom, ktorý stál za mnohými úspechmi klubu TJ Slovan Dubovce. Napriek svojmu pokročilému veku sa vždy snažil byť pre klub prínosom.

Mnohí hráči si dodnes pamätajú na jeho svojské pochvaly. “S hráčmi mal nadštandardné vzťahy, za jeho fungovania v štruktúrach klubu sa tu vystriedalo mnoho generácií a každý si ho obľúbil aj za jeho svojský postoj – keď nás vedel pochváliť len tak, ako to len on vedel. Napr.: S tým výkonom, to ste mohli byť aj doma a ušetrili by ste,” spomínajú hráči.