Regióny Trnava Top

Šokovaní rodičia zúria: Naše BÁBÄTKO trpelo, ODMIETLI ho ošetriť! Nepomohol ani PLAČ matky, skončilo na INFÚZIACH. Toto je REAKCIA lekára

Ilustračné foto. Zdroj: Freepik

TRNAVA – Rodičia malého synčeka nikdy nezabudnú na návštevu detskej pohotovosti v Trnave. Hoci ich dieťa malo vysoké horúčky a covid, odmietli ho ošetriť. Napokon ho museli ratovať v nemocnici. Otec sa to rozhodol nenechať len tak a podal sťažnosť všade, kde sa dalo. Úrady sa konečne ozvali.

To, čo si museli s manželkou vytrpieť, by Martin z Majcichova pri Trnave neprial nikomu. Prípad sa odohral ešte začiatkom minulého novembra. “V noci sme po konzultácii s operačným pracovníkom na linke 112 išli s naším 13-mesačným synom na pohotovosť. Mal teplotu 40 stupňov Celzia a nedarilo sa nám ju dlhodobo znížiť,“ povedal otec pre portál My Trnava, ktorý sa venoval prípadu. Vyrazili preto na pohotovosť vo Fakultnej nemocnici v Trnave.

Tam im po ošetrení povedali, že dieťa má covid a vyzerá to na ľahký priebeh. Avšak ak teploty opäť stúpnu na 40 stupňov Celzia, majú ihneď ísť na pohotovosť.  Tak sa aj stalo. Na druhý deň malo dieťa opäť horúčku,  pomoc preto hľadali na Detskej pohotovosti v poliklinike na Starohájskej ulici v Trnave. Tam však zažili šok. „Malý mal 40,2 stupňa Celzia, celý horel, ja som ležal doma s covidom, preto manželka zobrala syna a išla spolu s mojím otcom na pohotovosť. Po príchode, jednak kvôli tomu, aby s ním neprišli do kontaktu ďalší pacienti, vybehol len otec do ordinácie, aby oznámil sestričke, čo sa deje,“ pokračoval Martin.

Doktor im však podľa jeho slov oznámil, že odmieta vyšetriť trinásťmesačné dieťa, pretože má covid. „To už nezvládla moja manželka a s plačom prišla za lekárom aj so správou z predchádzajúceho dňa z nemocnice. V tej bolo jasne uvedené, že ak teploty stúpnu nad 40 stupňov Celzia, majú vyhľadať urgent,“ priblížil.

Avšak od lekára dostala iba sprostredkovaný odkaz, že dieťa odmieta vyšetriť a že má ísť tam, kde tú správu napísali. „Manželka nestrácala čas a presunuli sa do nemocnice na oddelenie pediatrie, kde syna vyšetrili a okamžite hospitalizovali. Prvé dni mu podávali štyri infúzie denne, potom to stiahli na tri,” vydýchol si s tým, že po štyroch dňoch boli našťastie už všetci doma.

>> Ako na sťažnosť reagoval detský lekár a čo otcovi odpísali z ministerstva zdravotníctva? Čítajte na druhej strane.