Krimi Regióny Trnava Senica Top

ŠOKUJÚCA TRAGÉDIA MANŽELOV Aničku a Jána našli ZASTRELENÝCH! Išlo o smrť z LÁSKY? Mrazivé DETAILY nešťastia

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR - Trnavský kraj

BORSKÝ MIKULÁŠ – Dedinou na Záhorí včera otriasol nález dvoch mŕtvych tiel. Starších manželov objavili zastrelených v ich vlastnom dome. Na povrch vyplávali skutočnosti, ktoré naznačujú, že zomreli dobrovoľne, aby ukončili svoje trápenie.

Ako informovala polícia, dvoch mŕtvych ľudí so strelným poranením, 71-ročnú ženu a 73-ročného muža, našli v piatok (26.1) záchranári v ich rodinnom dome v Borskom Mikuláši v okrese Senica. “Policajná hliadka bola v ranných hodinách privolaná ako asistencia hasičom pri otvorení rodinného domu,” uviedla polícia. Na mieste zistili, že manželia nejavia známky života. Obe osoby mali viditeľné zranenia po použití pravdepodobne strelnej zbrane. Polícia okamžite okolie domu uzavrela a začala vyšetrovanie.

Podľa informácií Plusky sa manželia rozhodli zomrieť dobrovoľne. Ján († 73) mal najskôr zastreliť manželku Annu († 71), ktorá vraj ležala v posteli, a následne obrátil zbraň na seba. Dôvod ich údajného dobrovoľného odchodu je srdcervúci. Anna mala trpieť rakovinou v poslednom štádiu a jej muž mal mať problémy so srdcom. Bol aj po operácii. Jeho srdce malo fungovať pred zákrokom už len na 13 percent. Život si mali vziať jatočnou pištoľou, ktorú mali nájsť policajti pri Jánovi.

Všetko teda nasvedčuje tomu, akokoľvek zvláštne to znie, že išlo o čin z lásky. Manželia sa prisťahovali na dôchodok do Borského Mikuláša pred trinástimi rokmi. Anička a Ján spolu pekne žili a okrem vzájomnej lásky sa tešili z práce v záhrade. Pekný život však podľa suseda, ktorý prehovoril pre Nový Čas, začala ničiť zákerná diagnóza. „Myslím, že v poslednom čase vo všetkom zohrala veľkú rolu Aničkina choroba. Agresívna forma rakoviny spôsobila, že mala obrovské bolesti a Janek sa už na to nemohol pozerať. Stále boli spolu,“ uviedol sused. Smutné slová dodala suseda: „Myslím, že už sa nechceli trápiť, lebo aj on mal zdravotné problémy.“