Regióny Bratislava Trnava Top

KŠEFTY so starými ľuďmi! Môžu za to nové pravidlá v očkovaní

Zdroj: TASR / bazos.sk

TRNAVA – Vynaliezaví Slováci si dokázali aj z očkovania spraviť kšeft. Novinku Ministerstva zdravotníctva SR ohýbajú podľa potreby. Reč je o možnosti získať vakcínu skôr ako rovesníci. Háčik je v tom, že musíte doprevádzať do očkovacieho centra osobu staršiu ako 70 rokov. Za dobrý skutok budete odmenení vakcínou. Mladej generácii sa zrejme “seniori minuli” a na internetovom bazári ponúkajú služby doprovodu zadarmo alebo dokonca oni zaplatia za to, že môžu byť nápomocní.

 

Rezort zdravotníctva sa snaží docieliť čoraz väčšiu mieru zaočkovanosti a prichádza s netradičnou motiváciou mladých ľudí. V prípade, že seniora nad 70 rokov bude do očkovacieho centra sprevádzať plnoletá osoba, bude jej ponúknutá vakcína proti ochoreniu COVID-19. Ide o jedinečnú možnosť, ako sa dostať k vakcíne skôr. Nakoľko ministerstvo prišlo s touto možnosťou už počas rozbehnutého očkovacieho procesu, niektorí seniori už majú očkovanie za sebou a nemôžu vnúčatám “pomôcť” dostať sa k vakcíne.

Zdroj: bazos.sk

Mladí špekulanti sa však vynašli a seniorov, ktorí by ich mohli doviesť k toľko žiadanej vakcíne, hľadajú cez internete. Lepšie povedané, prostredníctvom inzerátov. Svoje služby, sťa “milujúceho vnúčika” ponúka aj Peter z Trnavy. Ten vo svojom inzeráte píše, že zabezpečí odvoz aj dovoz z očkovacieho centra a k tomu zaplatí seniorovi 100 eur. To všetko za to, aby sa mohol stať doprovodom a podľa nových pravidiel Ministerstva zdravotníctva sa nechať prednostne zaočkovať. V inzeráte, ktorý obsahuje aj Petrove telefónne číslo, okrem iného upozorňuje, že ide o legálny proces.

Zdroj: bazos.sk

Juraj z Piešťan si zvolil podobnú cestu k vakcíne a ponúka ,,pomoc s registráciou na očkovanie a doprovod na očkovacie miesto”. Internetový bazár je plný podobných ponúk. Vynašiel sa aj Timotej z Bratislavy, ktorý ako bonus pozýva “starkých” na pivo či kávu po očkovaní.

*K téme sme oslovili aj Ministerstvo zdravotníctva SR. 

Zdroj: bazos.sk

Mohlo by vás zaujímať: