Regióny Trnava Galanta

Štyria zamestnanci galantského DSS Patria boli pozitívne testovaní na koronavírus

Zdroj: pixabay.com

GALANTA – Štyria zamestnanci domova sociálnych služieb (DSS) Patria v Galante boli pozitívne testovaní na prítomnosť nového koronavírusu. Všetci štyria pacienti sú bezpríznakoví a nachádzajú sa v 14-dňovej domácej karanténe. Následne budú opätovne testovaní.

 

„Rozhodnutím krízového štábu sme nariadili niekoľko zásadných opatrení, medzi nimi aj okamžitú dezinfekciu všetkých priestorov Patrie. Klienti budú dostávať stravu na izbu, zároveň dostali zákaz vzájomných návštev. Návštevy z vonkajšieho prostredia sú zakázané už viac ako mesiac. Klienti majú v súčasnosti určený rozpis zdravotných vychádzok v záhradnom átriu,“ uviedol primátor Galanty Peter Paška. Zariadenie je v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

Mesto pozastavilo poskytovanie stravy pre externých stravníkov v domove sociálnych služieb Patria. „Títo občania budú kontaktovaní pracovníkmi mestského úradu a budú mať stravu zabezpečovanú prostredníctvom združenej školy obchodu a služieb v Galante,“ informoval primátor. Po dohode s vedením Nemocnice v Galante bolo otestovaných prvých 50 klientov, v  pondelok (27. 4.) bude testovanie pokračovať. V prípade zistenia nového koronavírusu budú v zmysle postupov určených regionálnym úradom verejného zdravotníctva nasledovať ďalšie potrebné kroky.