Regióny Trnava

Termíny sa krátia, kandidátov pribúda. Za župana chcú byť zvolení Zdenko Čambal aj Filip Kuffa

Voľby starostov a primátorov.
Voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov budú 29. októbra. Zdroj: TASR

TRNAVA – O post predsedu Trnavského samosprávneho kraja sa v jesenných voľbách bude uchádzať Zdenko Čambal. Kandidovať bude za koalíciu SNS a Smer-SD. Informoval o tom na tlačovej besede.

 

Čambal je dlhoročným primátorom Holíča, v rokoch 2006 – 2017 bol aj podpredsedom Trnavského samosprávneho kraja. V súčasnosti je krajským poslancom. “Pracujem dlhoročne nielen z pozície primátora, ale aj ako poslanca a zástupcu podpredsedu TTSK, čiže kraj poznám. Poznám jeho silné, ale aj slabé stránky, ako aj slabiny za posledné obdobie,” uviedol Čambal. Podľa jeho slov má krajská samospráva v procese niekoľko projektov ešte z obdobia pred súčasným vedením. “Tie by som chcel dotiahnuť do konca. Slúži ku cti súčasného vedenia, že niektoré z nich doriešili do konca. Ako príklad uvediem lávku cez rieku Morava pri Kopčanoch, ktorá spája Archeopark v Mikulčiciach a pamiatky na slovenskej strane. Vybudovaniu tejto lávky však predchádzalo desať rokov príprav,” uviedol. Čambal sa snaží obhájiť aj kreslo primátora Holíča, v ktorom momentálne pôsobí už štvrté volebné obdobie.

 

Zdenko Čambal chce byť aj županom Trnavského kraja. ZDROJ: Zdenko Čambal

“Ak by som bol v oboch prípadoch úspešný, tak dám prednosť funkcii predsedu samosprávneho kraja, keďže z tej pozície som schopný riešiť svoje programové vízie a ciele, ktoré mám zadefinované vo volebnom programe, ktorý predstavím v najbližších dňoch a som schopný pomôcť aj regiónu, z ktorého pochádzam,” povedal Čambal. Ako doplnil, využije svoju zákonnú možnosť. “Chcem upozorniť na skutočnosť, že starostovia a primátori, ktorí sú rozhodnutí obhájiť svoju pozíciu, by nemali byť diskriminovaní zúžením možnosti účasti svojej kandidatúry vo voľbách, keďže sa regionálne a komunálne voľby konajú v jeden deň. Zároveň chcem vystúpiť proti svojvôli štátnych úradníkov pri postupe voči samosprávam,” informoval Čambal.

 

Filip Kuffa bude kandidovať na predsedu Prešovského samosprávneho kraja. ZDROJ: TASR

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR, pôsobiaci v strane Život-NS, Filip Kuffa bude kandidovať na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Potvrdil to na štvrtkovej tlačovej konferencii. Kuffa kandidoval do parlamentu na kandidátke Ľudovej strany Naše Slovensko. Na webe strany Život sa o ňom píše, že v popredí jeho profesijného života stojí lesníctvo a environmentalistika. Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.