Regióny Trnava

Trnava ukončuje prázdninový režim. Autobusy začnú prevávať poriadne

Na snímke predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

TRNAVA – Prímestská autobusová doprava v Trnavskom kraji bude od pondelka (26. 4.) zabezpečovaná podľa štandardných cestovných poriadkov. Oproti doterajšiemu prázdninovému režimu budú autobusy premávať ako počas obdobia školského vyučovania. Informoval o tom predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

 

„Ukončením takzvaného prázdninového režimu sa vraciame do normálu, na aký sme boli zvyknutí v čase pred pandémiou. Trnavský samosprávny kraj sa na tom dohodol so svojimi tromi zmluvnými dopravcami v kontexte uvoľňovania opatrení prijatých na zamedzenie šíreniu ochorenia COVID-19,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja. Pre cestujúcich aj naďalej platí povinnosť nosiť respirátor v interiéroch autobusov.

Dopravca SKAND Skalica prejde na režim plnej prevádzky postupne. Časť liniek bude ďalej prevádzkovaná v posilnenom prázdninovom režime. Na linkách 206 414 Skalica – Holíč, 206 403 Skalica – Radošovce – Chropov a 206 410 Skalica – Holíč – Gbely bude doprava zabezpečovaná v plnom režime.

Aktuálne informácie a cestovné poriadky sú zverejnené na webových stránkach a profiloch na sociálnych sieťach samosprávneho kraja i jeho troch zmluvných dopravcov – ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.