Regióny Trnava

Trnavský kraj zmenil stratégiu. Po antigénovom testovaní sa sústredí na vakcináciu

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

TRNAVA – Trnavský samosprávny kraj po tom, ako sa skončilo v pôvodnej podobe antigénové testovanie občanov, sa sústredí na vakcináciu, ktorú považuje za najefektívnejšiu ochranu pred ťažkým priebehom ochorenia COVID-19. Prevádzkuje päť veľkokapacitných očkovacích centier a zabezpečuje výjazdovú očkovaciu službu. Očkuje všetkými štyrmi druhmi vakcín a je pripravený podávať aj piatu, jednodávkovú. Uviedla to riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu trnavskej župy Lucia Šmidovičová.

 

Ako doplnila, kraj mal v prevádzke vlastné mobilné odberové miesto na testovanie v Trnave na strednej zdravotníckej škole, kde sa od 15. februára do konca júna otestovalo 24.000 ľudí. Prípadné obnovenie testovania v budúcnosti trnavský kraj zváži v koordinácii s Ministerstvom zdravotníctva SR.

    „Vo veľkokapacitných očkovacích centrách ku koncu júna podali 215.000 dávok vakcín. Ďalších 7500 z nich bolo podaných výjazdovo v zariadeniach sociálnych služieb, domácnostiach imobilných obyvateľov a v obciach. Mobilné očkovacie tímy navštívili už 140 z 210 obcí v trnavskom kraji, ktoré o to požiadali,“ doplnila Šmidovičová.