Regióny Trnava Senica

V obci Sekule plánuje investor vybudovať štyridsať rodinných domov

Ilustračné foto. Zdroj:TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA – V obci Sekule v okrese Senica plánujú postaviť 40 rodinných domov aj s parkovacími miestami. Vyplýva to zo zámeru s názvom IBV Sekule – 2. etapa, ktorý investor, Sekulská pozemková spoločnosť, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA). Predpokladané investičné náklady na realizáciu stavby sú odhadované v obidvoch navrhovaných variantoch na približne 900.000 eur.

Územie výstavby sa má nachádzať na okraji obce a je v súčasnosti nevyužívané. “Účelom stavby rodinných domov je vybudovanie objektov na trvalé bývanie s príslušnými prípojkami sietí a spevnenými plochami,” uviedol investor v zámere. Priblížil, že sa uvažuje o samostatných objektoch jednopodlažných, maximálne dvojpodlažných, respektíve s obytným podkrovím. Predpokladá 160 obyvateľov. Odhadovaný začiatok výstavby je v roku 2025, výstavba by mala trvať dva roky.

Pre prvú etapu stavby “IBV Sekule – 33 RD” bolo v novembri minulého roka vydané obcou Sekule právoplatné rozhodnutie o umiestnení stavby. “V súčasnosti sa predpokladá, že rodinné domy budú povoľované a realizované individuálne,” ozrejmil navrhovateľ.