Trnava

V Senici postavia výrobný závod, ktorý ponúkne prácu takmer tisícke ľudí

Zdroj: mesto Senica

SENICA – Investíciu, pri ktorej vznikne viac ako 800 pracovných miest, predstavil investor poslancom Mestského zastupiteľstva v Senici na poslednom tohtoročnom zasadnutí.

 

V roku 2022 chystá spoločnosť Vaillant group Heat Pump Production výstavbu výrobného závodu zameraného výlučne na výrobu tepelných čerpadiel. “Cieľom je vybudovať jeden z najinovatívnejších závodov na výrobu tepelných čerpadiel v Európe, aby sme splnili rastúce požiadavky trhu. Zároveň tým chceme posilniť vývojové a výrobné kapacity na Slovensku. V neposlednom rade podporíme lepšiu klímu a udržateľnejšiu budúcnosť vo vykurovaní,” uviedol budúci riaditeľ závodu Radovan Prístavok.

Celková investícia do nového závodu je vyčíslená na 120 miliónov eur. “Okrem týchto našich investícií nám vláda schválila investičnú pomoc vo výške 18 miliónov eur vo forme úľav na dani z príjmov,” informoval Prístavok.

Ako doplnil, Senicu si vybrali aj z dôvodu blízkosti k jednému z dvoch závodov, ktoré už na Slovensku má spoločnosť v Skalici a kde má aj vývojové centrum .“Našli sme tu vhodné podmienky v priemyselnej zóne. Plánujeme tu vyrábať vonkajšie jednotky a vnútorné hydraulické moduly pre tepelné čerpadlá,” doplnil riaditeľ budúceho závodu.

Celková rozloha závodu je plánovaná na ploche 55.000 štvorcových metrov (m2). Výstavba by sa mala spustiť na jar 2022, začiatok náboru nových pracovníkov je plánovaný na koniec roka 2022 a spustenie výroby je naplánované v druhej polovici roku 2023