Regióny Trnava

V trnavskej automobilke vyrobili jubilejný 50-tisíci elektromobil e-208

Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

TRNAVA – V trnavskej automobilke Stellantis vyrobili vo štvrtok 50-tisíce elektrické vozidlo e-208 patriace do portfólia novej generácie modelu Peugeot 208. Jubilejné vozidlo, ktoré vyšlo z linky finálnej kvality, bolo podľa hovorcu automobilky Petra Šveca pripravené na export pre zákazníka v Nemecku.

 

Trnavská automobilka vyrobila vôbec prvú 100-percentnú elektrickú verziu modelu Peugeot e-208 v marci 2019. “Ide o prvý elektrický model s nulovými emisiami CO2 v tomto výrobnom centre. Klienti preferujúci túto technologickú novinku si ju najčastejšie volia v modrej farbe – Blue Vertigo, žltej – Jaune Faro a perleťovo-bielej – Blanc Nacre. Najviac elektrických áut sa vyrobilo pre klientov z Francúzska, Nemecka a Veľkej Británie,” uviedol Švec. Peugeot e-208, vyrábaný exkluzívne v Trnave, však možno stretnúť aj na cestách Islandu, Južnej Kórey, Guiney, Švédska, Fínska či Izraela. Automobilka v rámci konceptu Power of choice – Právo na výber dáva zákazníkovi možnosť v rámci toho istého modelu vybrať si popri klasickej aj plne elektrickú motorizáciu.

Nová generácia modelu Peugeot 208 bola vlani zvolená Európskym autom roka 2020 a získala 24 ocenení. Spojením skupiny Fiat Chrysler Automobiles FCA a skupiny Groupe PSA, ktorej súčasťou je aj trnavská automobilka, vznikla 16. januára 2021 nová spoločnosť Stellantis.