Regióny Trnava Top

VEĽKÁ PROSBA MATKY nezvestného chlapčeka: “Môj dvojročný syn bol unesený!”

nezvestný
Ilustračná foto. Zdroj: zregiony.sk

TRANAVA – Len včera vyhlásili trnavskí policajti pátranie po dvojročnom chlapčekovi Elliottovi Hudsonovi. Dnes krátko popoludní sa reportéri zregiony.sk skontaktovali so Zuzanou S., matkou nezvestného chlapca. Tá nám vyrozprávala šokujúci príbeh o tom, že jej malý synček bol násilne unesený. Únoscom je podľa jej slov Elliottov otec, ktorý na Slovensko pricestoval z Írska. 

 

“Otec sa vyrútil spoza rohu, sotil babičku z bicykla a syna jej vytrhol z bicyklíka. Začal mávať na svoju sestru, ktorá ho čakala v naštartovanom aute, skočil do auta a ušli.”

 

Dnes krátko pred trinástou hodinou zverejnila matka nezvestného chlapca vo facebookovej skupine HAKA-Hľadá sa auto krádeže automobilov srdcervúci status, kde opísala únos svojho vlastného syna. Píše v ňom, že chlapec ani otcovi ani jeho sestre nerozumie a nemá žiadne základné potreby. “Musí byť v strese nemá pri sebe svoje obľúbené hračky ani mliečko, veci na oblečenie…” píše zúfalá matka.

nezvestný
Otec s maloletým Elliottom Hudsonom. Zdroj: FB matky

MIMORIADNE PÁTRANIE: Policajti hľadajú dvojročného chlapčeka!

Na základe tohto statusu sa nám ju podarilo kontaktovať. Zuzana nám vyrozprávala, čo sa vlastne v osudný deň stalo. “Stalo sa to prvého decembra v Trnave na ulici Františka Veselského, keď sme sa spolu s mojou mamou (60) a Elliottkom chystali na cintorín,” začala rozprávať matka s tým, že babka s Ellittom sa išli zatiaľ, čo stihla prísť dole za nimi bicyklovať. “Otec sa vyrútil spoza rohu, sotil babičku z bicykla a syna jej vytrhol z bicyklíka. Začal mávať na svoju sestru, ktorá ho čakala v naštartovanom aute, skočil do auta a ušli,” priblížila matka hrozné chvíle.

Nezvestný Elliott Hudson. Zdroj: PATROS

Ďalej pre zregiony.sk prezradila, že z celého incidentu existujú kamerové záznamy. Zuzana ďalej povedala, že o úmysloch svojho manžela nič netušila. “Nevedela som o tom lebo mi povedal, že príde 3., 4., 5. decembra. Takže ma zámerne oklamal.” Matka len dvojročného chlapčeka tvrdí, že to mali dobre naplánované. “Čakali pred bytovkou už od 7:30, je to vidno aj na kamerových záznamoch.” Čo jej muža s ktorým sa momentálne rozvádza k činu viedlo netuší. Prezradila nám však, že jej manžel pochádza z Dublinu hlavného mesta Írska, odkiaľ aj s jeho sestrou prišli na Slovensko.

Matka má najväčšie obavy z toho, že chlapec nerozumie po anglicky. “Otec rozpráva po anglicky aj jeho sestra, nerozumejú mu. Nemá dudlík, nemá hračky..” vyslovila Zuzana s beznádejou v hlase. Podľa nej sa do zahraničia s chlapcom nedostanú, malý Elliott má totiž slovenské občianstvom a je po ňom vyhlásené pátranie. “Mama si vyčíta, že ho nedokázala zachrániť,” dodala so smútkom v hlase.

V súvislosti s pátraním po nezvestnom dvojročnom Elliottovi sme kontaktovali trnavských policajtov. Tí na otázky reagovali len krátkou správou: “Bližšie informácie, vzhľadom na okolnosti prípadu, zatiaľ nie je možné poskytnúť,” napísala hovorkyňa Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.