Regióny Trnava Top

VIDEO Policajná brutalita? Na ulici VRAZILI mužovi, ktorý sedel SPÚTANÝ na zemi! TOTO je reakcia

Zdroj: FB/Polícia SR, Facebook

ŠAMORÍN – Policajná brutalita? Video, ktoré sa na internete stalo virálnym, zdvihlo zo stoličiek mnohých Slovákov. Je na ňom totiž vidieť, ako policajti v Šamoríne fackovali spútaného muža. Ten kričí od bolesti.

Videom, ktoré obletelo celý internet, sa už zaoberajú kompetentné úrady. Podľa informácií portálu noviny.sk si napadnutý muž spočiatku zavolal záchranku. Mal totiž vyfajčiť cigaretu, v ktorej boli drogy, o ktorých nevedel.

Ervín tvrdí, že mu nevedeli zmerať tlak ani pichnúť injekciu. Záchranári však naopak tvrdia, že bol agresívny. Po pár minútach prišla aj policajná hliadka. K prvému konfliktu malo prísť už v byte. “Oni ma tu vykrúcali, zabíjali ma, kopali, všetko. Tu mi šlo o život,” uviedol pre portál Ervín.

“Kopali a dusili ma”

Podľa jeho slov ho mali príslušníci policajného zboru biť hlava nehlava. “Spútal ma, potiahli ma tu za sanitku zozadu. Kopali, dusili ma, za hrtan ma držali a bili ma tu na zemi,” opísal.

So zraneniami, ktoré mu mali spôsobiť policajti išiel k lekárovi. V lekárskej správe sa píše, že dostal údery, kopy do hrudníka a má viacpočetné povrchové hematómy. Najviac ho bolia rebrá. “Povedali, že mám pomliaždeniny po celom tele, že si mám dávať studené obklady,” priblížil.

Podal trestné oznámenie

Muž podal podal trestné oznámenie. Prípadom sa zaoberá Úrad inšpekčnej služby (ÚIS). “Vyšetrovateľ ÚIS začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin zneužitia verejného činiteľa. Momentálne prebiehajú procesné úkony,” informovala Andrea Dobiášová, hovorkyňa ÚIS.

“Strašnú traumu mám z toho a idem k psychiatrovi, lebo som prežil to, čo som ešte za 40 rokov neprežil,” uviedol Ervín. Na ťahu je teraz vyšetrovateľ, ktorý všetkých aktérov vypočuje. Policajt z videa mimo služby postavený nie je.