Regióny Trnava

Vo väzbe skončil 57-ročný muž, ktorý šikanoval svoju ženu mailmi

ZDROJ: FB/Polícia Bratislavský kraj

PIEŠŤANY – Z prečinov nebezpečného elektronického obťažovania a ohovárania je obvinený 57-ročný muž, ktorý dlhšiu dobu posielal hromadné maily kolegom svojej manželky. Ich obsahom poškodzoval jej dobré meno a zhoršoval kvalitu jej života. Muž je väzobne stíhaný, hrozí mu trest odňatia slobody až na tri roky. Informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

Obeť šikany začala prípad riešiť s políciou začiatkom septembra. “V zasielaných e-mailoch ju muž vedome a opakovane nazýval podvodníčkou či notorickou klamárkou, dlhodobo ju ponižoval, osočoval a urážal nielen pred jej kolegami v práci v štátnej správe, ale aj pred viacerými občanmi mesta Piešťany,” opísala. Napriek tomu, že mu polícia vzniesla za tieto skutky obvinenie, s obťažovaním ženy a rozposielaním urážlivých mailov pokračoval ďalej. Polícia preto obvinenie voči mužovi rozšírila a zároveň podala podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Trnavský súd sa s návrhom stotožnil.

Polícia upozorňuje, že šikana či ohováranie sú protiprávne nielen v reálnom svete, ale aj v online priestore. “Pre agresorov je  ľahšie ubližovať niekomu, komu sa nemusia pozerať priamo do očí a menej vnímajú tak emócie a zranenie obete. Rovnako menej si uvedomujú závažnosť svojho konania a zodpovednosť zaň. Od 1. júla 2021 pribudol v Trestnom zákone trestný čin nebezpečného elektronického obťažovania za úmyselné dlhodobé ponižovanie, zastrašovanie, či neoprávnené konanie v mene obete prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby,” doplnila Antalová.