Zahraničných fanúšikov napadla v Trnave skupina výtržníkov

TRNAVA – Skupina výtržníkov napadla v Trnave dvoch tureckých fanúšikov Fenerbahce Istanbul. Incident sa stal v stredu (4. 10.) v nočných hodinách pred hotelom neďaleko námestia, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Hostí ubytovaných v hoteli napadla skupina maskovaných osôb. Fanúšikovi futbalového klubu Fenerbahce mala byť násilím strhnutá klubová bunda a druhý ju z obavy z napadnutia dobrovoľne vydal.

Na mieste zasahovali hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktoré krátko po incidente zadržali skupinu piatich osôb. V ich tesnej blízkosti sa nachádzala jedna klubová bunda s dokladmi, skonštatovala Linkešová. Osoby vo veku 17, 19, 20, 22 a 31 rokov hliadky predviedli pred vyšetrovateľa, ktorý skutok preveruje s podozrením na násilný trestný čin lúpeže. K zraneniu cudzincov pri útoku nedošlo.

Polícia na základe rozhodnutia organizátora, ktorý označil štvrtkové futbalové stretnutie za rizikové, posilnila o stovky policajtov výkon služby v meste Trnava. Z dôvodu zabezpečenia verejného poriadku na nevyhnutne potrebný čas uzavrie Kollárovu ulicu v križovatke si Žarnovou ulicou. Zátarasy budú osadené podľa vývoja bezpečnostnej situácie, najskôr od 14.00 h.

Polícia zároveň upozorňuje, že zápas je označený ako rizikový, preto sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška je 1000 eur v blokovom konaní.

Viac o téme: fanúšikovia, Fenerbahce Istanbul, futbal, napadnutie

Súvisiace články